„Jeho angažmá jsme zrušili kvůli jeho životosprávě,“ upřesnil Tomáš Sršeň, hrající kouč a spolumajitel HC Uničov. Doseděl měl přitom s druholigovým týmem v pondělí zahájit přípravu. O den dříve se však nepředvedl v dobrém světle. „Už předtím jsem o něm slyšel určité zvěsti, ale mávl jsem nad tím rukou. V neděli jsme ale v Prostějově zahajovali hokejovou školu a on tam přišel v docela zvláštním stavu,“ upozornil Sršeň.

Nad hokejovou kariérou čtyřiatřicetiletého obránce se tak stahují černá mračna. Doseděl byl totiž nejprve po kritice vedení prostějovského klubu vyloučen z kádru Jestřábů. Nyní zahodil i šanci v druholigovém Uničově. „Vytvořili jsme mu přitom nadstandardní smlouvu. My tady chceme hráče, kteří se budou hokeji věnovat a hrát za klub,“ poznamenal Sršeň. Vedení klubu bude ale muset znovu hledat nového zkušeného obránce, který by patřil k pilířům nováčka. „Uvidíme, jak se vyvine situace v prvoligových klubech. Chtěli bychom zkušeného obránce, který hrál první ligu,“ uvedl Sršeň.

Uničovští hokejisté zahájili v pondělí přípravu na nadcházející sezonu. Na prvním tréninku se sešlo šest pětek. „Dnes a zítra odehrajeme imitovaná utkání, po kterých kádr zúžíme o pět hráčů. Postupně tým omezíme na čtyři pětky,“ podotkl kouč. V druholigovém týmu se připravuje i zkušený útočník Jaroslav Smolík, který ještě zkusí prodloužit svou kariéru. „Má na to měsíc. Většina hráčů je u nás bez smlouvy a bojuje o zařazení,“ vysvětlil Sršeň.

Současně se změnou majitelů uničovský tým přešel na nové barvy dresů a bude využívat i jiný znak klubu. „Logo se skládá z červené, černé a žluté, což jsou barvy města, a orlice. Dresy budeme mít v černožluté kombinaci,“ dodal Sršeň.