Utkáním proti Hornímu Benešovu (6:3) ukončili druholigoví hokejisté HC Uničov sérii přípravných zápasů. Vedení klubu před sezonou, která startuje úvodním kolem o víkendu, věří, že tým bude bojovat o postup do play-off.

V druholigovém kádru došlo k řadě změn.

Nejpodstatnější byl odchod gólmana Radka Tihláře do Přerova, kterého nahradil Zdeněk Krejčí právě z týmu Zubrů.

Jenže uničovský tým se nakonec s dvojicí Zdeněk Krejčí a Josef Jedlička rozloučil a na soupisce figurují Pavel Pekař s Markem Peksou.

„Krejčího jsme brali jako jedničku, ale dost nás zklamal. Do týmu přišel nepřipravený,“ řekl majitel klubu Tomáš Sršeň.

V týmu nepokračuje ani Jedlička. „Peksa totiž pracoval velmi poctivě a chytá dobře,“ dodal Sršeň.

Roli jedničky však bude plnit zkušený Pavel Pekař.

„Měli jsme o něj zájem delší dobu. Bylo se ale těžké domluvit, protože byl hráčem Šternberka. Teď jsme využili toho, že se Šternberk rozpadl,“ poznamenal Sršeň. Mimo gólmana navíc do Uničova ze Šternberka zamířil i obránce Karel Stříteský a útočník Milan Jurák.

Naopak v klubu nebude pokračovat útočník Petr Jurča.

„Měl problémy s koleny, ale byli jsme domluveni, že to zkusí v posledních dvou přípravných zápasech. Najednou ale zmizel i s výstrojí a snad je někde v Polsku. Smlouvu ale podepsanou neměl, tak na to měl právo,“ poznamenal Sršeň.

Z loňského kádru odešli především dva nejproduktivnější útočníci Matěj Pekr a Robin Ševčík.

„Já ale současnému týmu věřím. Přišlo sice hodně mladých kluků, kteří ale všichni pracují na sto procent. Chtěli bychom být v tabulce na hranici postupu do play-off,“ přál si Sršeň.