Přerov v předposledním kole základní části porazil 4:2 Nový Jičín a zajistil si tak třetí místo.

Přerovští hokejisté dokázali sesadit lídra z prvního místa. S Novým Jičínem přitom do poloviny utkání prohrávali 1:2. Ještě před druhou sirénou ale vyrovnali a závěrečná třetina už patřila Hanákům.

Domácí trenér Radoslav Svoboda přiznal, že výkon jeho svěřenců byl zpočátku ovlivněn postavením soupeře v tabulce.

„Kluci byli nervózní. Brankář Láníček nám začal po dlouhé době chytat, takže to nebylo to pravé ořechové,“ poznamenal Svoboda.

Od druhé třetiny však nastal obrat. „Druhá a třetí třetina byla z našeho pohledu velice bojovná a dobrá,“ dodal Svoboda.

Uničovští hokejisté sice před nedělním kolem mohli ještě teoreticky pomýšlet na play-off. Při výhře osmé Opavy nad devátou Orlovou 3:0 by jim ale ani výhra nad Valašským Meziříčím nepomohla.

„Chtěli jsme se hlavně rozloučit s diváky. Od začátku jsme hráli na čtyři pětky a nemohli jsme se dostat do tempa,“ přiznal uničovský kouč Josef Sršeň.

Hosté se na začátku třetí dvacetiminutovky dostali do tříbrankového vedení, ale nováček dokázal stáhnout na rozdíl jediného gólu.

„Rozehrála se Komínkova lajna. Po dalších chybách obránců jsme ale inkasovali. Soupeř víc chtěl vyhrát,“ dodal Sršeň.

Šternberští hokejisté se před play-off snaží posunout v tabulce nahoru. I přes výhru 5:3 nad Kroměříží zůstávají stále sedmí. „Pořád jsme vedli, i když nehráli nemocní Vlček se Špidlou. Na Kroměříži bylo vidět, že už má záchranu jistou,“ uvedl šternberský manažer Jan Trunda.