Prostějovští Jestřábi se bodů nedočkali ani proti Pelhřimovu (3:5) a po zápase skončil trenér Alois Chlustina. Uničov získal cenné tři body na ledě Techniky (6:2) a Šumperk si doma poradil s Velkým Meziříčím 6:1.

Uničovští hokejisté se už dostali z krize, což potvrdila brněnská výhra 6:2. Hosté byli aktivnější a od druhé třetiny ovládli zápas.

„Od druhé třetiny jsme byli určitě lepší. Po přestávce jsme sestavu stáhli na tři pětky,“ řekl uničovský trenér Josef Sršeň.

Hanáci si tak po výhře nad Hodonínem 3:2 poradili s dalším silným soupeřem a zdá se, že jsou z nejhoršího venku.

„Po útlumu, který na nás nedávno přišel, už jsme se zase vrátili do pohody. Podařilo se nám složit velmi dobré mužstvo,“ dodal Sršeň.

Trunda: Hráli jsem pomalu

Šternberští hokejisté předchozí dvě utkání vyhráli, v neděli ale tvrdě narazili. Opavský Slezan si ve Šternberku otevřel střelnici a vyhrál 7:0.

„To se někdy může stát, ale nesmí se to opakovat,“ řekl šternberský manažer Jan Trunda.

Za příčinu debaklu považoval zdravotní problémy svých hráčů.

„Větší část družstva prošla nějakou virózou. Hráli jsme pomalu, u všeho jsme byli pozdě a hosté skórovali po brejcích,“ dodal Trunda.

Kouč Jestřábů skončil

Prostějovští hokejisté mají na svém kontě stále jediný bod. Proti Pelhřimovu přitom Hanáci živili naději do předposlední minuty. Pak ale přišly dva góly hostů a Pelhřimov vyhrál 5:3.

„Vědomi si důležitosti, jsme k utkání přistoupili dobře, ale zase se budu opakovat. Hokej je hra chyb. Zvedli jsme se, jak Fénix z popela, bohužel nahození do útočné třetiny nás stálo body,“ uvedl prostějovský trenér Alois Chlustina, který po zápase odstoupil.

„Dělali jsme, co jsme mohli. Musí přijít nový impulz, nová jiskra. Pro veřejnost, která je nám ještě nakloněna, chceme udělat maximum,“ dodal Chlustina. Více: Kouč Prostějova: Vydržel jsem, dokud měli fandové trpělivost

Draci hráli bez trenéra

Přerovští hokejisté v Orlové utrpěli debakl 1:7, když o výhře rozhodli třemi góly ve druhé třetině.

„V době, kdy jsme ještě hráli v pěti a hrál se slušný hokej tak jsme měli několik slibných šancí a mohli jsme soupeři ve skóre více odskočit. Nekonečná řada oslabení nám pak celou naši hru úplně rozbila,“ řekl přerovský trenér Jaroslav Beck.

Šumperští hokejisté o svém přesvědčivém vítězství 6:1 nad Velkým Meziříčím rozhodli čtyřmi góly v závěrečném dějství.

Domácí se poprvé v novodobé historii představili v mistrovském utkání bez hlavního trenéra, když mužstvo po odvolání kouče Petra Rutara provizorně vedl sportovní manažer Radek Kučera.

„Přiznám se, že jsem byl trochu nervózní, nejsem trenér. Kluci však zápas vzali za správný konec spadly nám i ty góly,“ prozradil Radek Kučera.