Domácí k zápasu nastupovali po dvou jednobrankových porážkách.

„Byli jsme sice lepší, ale vždy tomu něco chybělo. Přeházel jsem sestavu a najednou to šlo,“ pochvaloval si změny trenér Martin Palinek.

Uničovští hokejisté od začátku vedli, když se dařilo především prvnímu útoku, jenž byl u čtyř gólů. Plumlov korigoval až v závěrečných minutách.

Hanáci po sestupu z druhé ligy skládají nový tým a zvykají si na novou soutěž.

„Krajský přebor už není, co býval. Dřív tady kariéru dohrávali starší hokejisté a teď v soutěži nastupuje plno mladých kluků. Je to hodně rychlé,“ porovnával Palinek.

HC Uničov nyní spoléhá především na vlastní hráče.

„Je tady snad osmdesát procent Uničováků. Mužstvo má sílu. Důležité je, jak hráči dodržují taktické pokyny,“ zmínil Palinek.

Po šesti kolech má tým vyrovnanou bilanci tří výher a tří porážek. Zajímavostí je, že Uničov vždy prohrál jen o gól. Ale náhoda to není!

„Pokud vedeme, hrajeme výborný hokej. Když ale soupeř vstřelí kontaktní gól nebo vyrovná, je to špatné. Nejsme schopni dotáhnout do vítězného konce vyrovnané zápasy. Časem to ale půjde,“ je přesvědčen kouč.

Po každém kole se na čele soutěže vždy měnil vedoucí tým. Trenér Palinek má ale své favority.

„Start je zatím takový kostrbatý, protože se za pochodu formují kádry. Na špici ale budou Moravské Budějovice a Brumov, kteří se od ostatních trhnou. My se chceme držet za nimi. Nijak extra velké cíle ale nemáme,“ dodal Palinek.

HC Uničov – HC Grewis Plumlov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. A. Frieb (Navrátil, Winkler), 14. Pur, 33. Navrátil (A. Frieb), 43. Syrůček (A. Frieb, Winkler), 54. A. Frieb (Syrůček) – 57. Kučera (Stráněl), 58. Stráněl (Jedlička).