„Bylo to rozpačité vítězství. Na to se ale historie neptá. Škaredá výhra je lepší než hezká prohra,“ řekl po průměrném zápase domácí kouč Svatopluk Číhal. Zkušený trenér bral hlavně tři body. Předvedená hra se mu stejně jako návštěvníkům zimního stadionu nemohla líbit. „ Byl to jeden z našich nejslabších výkonů,“ zlobil se Číhal.

Ten se musel obejít bez obránce Beňi a zraněných útočníků Kuby a Průdka. V brance SHK se opět představil Marek Penksa. Posila z Šumperku si připsala druhé vítězství v dresu Drtičů. „Kdyby nás nepodržel brankář, tak jsme mohli mít ještě větší problémy,“ uvedl Číhal. „Každý si myslel, že to odehraje sám a že střední pásmo prokličkuje sám. Tak to ale v dnešním hokeji nechodí,“ doplnil.

Vítězství Hodonína se nerodilo vůbec lehce. Uničov, který přijel na Slovácko, se třinácti hráči a bez kouče Tomáše Sršně, domácího favorita dlouho trápil. „Uničov hrál zarputile. Do zápasu jsme vstoupili hodně laxně. Hra byla upracovaná. Hráči si mysleli, že se soupeř porazí sám,“ pravil Číhal.

Drtiči podle očekávání vyvíjeli aktivitu, ale žádný velký tlak se nekonal. Houževnatého soupeře nerozložila ani vydařená souhra Vaškoviče s Rehušem. Slovenské duo se postaralo v polovině deváté o vedoucí gól.

Uničov se upnul k důsledné obraně a brejkům. Vyrovnání zařídil Diviš, obrat dokonal o pět minut později Rak. Bývalý útočník Prostějova zakončil svůj únik střelou mezi Peksovými betony.

Radost hostů trvala jen tři minuty. V přesilové hře Drtičů usměrnil střelu Komárka za hostujícího gólmana Kolouška Jurásek. Příznivce Drtičů stav 2:2 příliš netěšil. „To je jako odborářská liga. Akorát před více diváky,“ zlobil se o první přestávce jeden z domácích diváků.

Tempo hry se nezvedlo ani v prostřední části. Snaživý hosté bojovali o každý puk a hrozili z rychlých výpadů, domácí se jen stěží dostávali před gólmana Kolouška.

Drtiče vysvobodila až parádní Pešova přihrávka a přesné Juráskovo zakončení. Závěr prostřední části patřil Drtičům. Ve 39. minutě završil hattrick střelou od mantinelu Jurásek, o čtyřiadvacet vteřin později zvyšoval na 5:2 Tomášek. „Pokud bychom zvládli závěr druhé třetiny, mohli jsme o body bojovat až do konce,“ míní asistent hostujícího kouče Lubomír Kolařík. „Musím naše hráče pochválit. Zápas odmakali na sto procent. Pokud takto budeme hrát i v zápasech se soupeři ze spodu tabulky, měli bychom začít více bodovat,“ nabídl svůj pohled Kolařík.

Ve třetí třetině se už zápas dohrával pouze z povinnosti. Diváci očima posouvali čas na konec, zápas s Uničovem se jim prostě nelíbil. Tečku za sobotním duelem udělal obránce Komárek, který v poslední minutě upravil na konečných 6:2. Hodonín i přes výhru zůstává osmý. Na šestý Nový Jičín ztrácí dva body.

SHK Hodonín – HC Uničov 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Rehuš (Vaškovič), 19. Jurásek (Komárek, Peš), 37. Jurásek (Peš), 39. Jurásek (Hoza, Komárek), 39. Tomášek (Vaškovič, Rehuš), 60. Komárek (Jurásek) – 11. Diviš (Jurča), 16. Rak (Handl)

Rozhodčí: Humpolíček – Černý, Kříž

Hodonín: Peksa (Rajčák) – Komárek, Pokorný, Flamík, Podešva, Miklík, Salajka – Peš, Jurásek, Hoza – Vaškovič, Tomášek Rehuš – Špok, Korotvička, Penák – Pekár, Vrba, Zelinka.

Uničov: Koloušek (Vybíral) – Hodulák, Pavlas, Jurča, Diviš, Zúbek, Trojan, Drábek, Přikryl, Handl, Rak, Řezáč, Anděl, Provaz.