Domácí Orli sice po ustrašeném výkonu v první třetině prohrávali 0:2, pak však i díky dvěma trefám v oslabení dokázali utkání otočit ve svůj prospěch a zvítězit 4:2.

Po třinácti kolech jim v tabulce krajské ligy patří třetí příčka, ze které sesadili právě svého nedělního soupeře.

Ani jeden z trenérů neměnil vítězné sestavy z posledních střetnutí.

V brance uničovského HC dostal před uzdravenou jedničkou Turkem přednost hrdina zápasu ve Velké Bíteši Petr Musil, který na Vysočině v nájezdech naplno předvedl své umění. A právě teprve osmnáctiletý gólman se měl v úvodu vyhecovaného souboje co ohánět. Hosté namlsaní vysokou výhrou 9:3 z Uherského Hradiště na domácí vlétli a brzy se mohli ujmout vedení.

Po chybě ve středním pásmu jeli Zima s Dobrým dva na jednoho, jenže druhý jmenovaný v tísni nedokázal zacílit přesně.

Hned ve čtvrté minutě si Šternberští vyzkoušeli početní výhodu. Obránce Pavel Musil pálil od modré čáry tvrdě, ale jen do svého připraveného jmenovce v domácí svatyni. Ve vlastním oslabení se naskytla příležitost ke skórování také Uničovu. To by ovšem Winkler po samostatném úniku nesměl trefit pouze beton brankáře Binara.

Nechybělo mnoho a první gól zápasu mohl padnout za dost kuriózních okolností.
V sedmé minutě Musil podcenil jednoduché nahození od mantinelu a kotouč po odrazu od jeho kalhot poskakoval na brankové čáře. Hostující fanoušci již zvedali ruce nad hlavu, hlavní rozhodčí ovšem správně jen rozpažil a nechal hru pokračovat.

Uničov si však s vrtkavým hokejovým štěstím nepřestával zahrávat a ve třinácté minutě přišel trest. Po hrubce obou beků se před Musilem ocitli sami tři šternberští útočníci. Ti nebohého brankáře pořádně „vykoupali"
a Ladislav Martinka už se zakončením do odkryté klece neměl problém – 0:1.

Ještě hůř bylo pro Orly
o dvě minuty později. Při početní nevýhodě neuhlídali Milana Juráka, který puk nadvakrát propasíroval do sítě. Domácí hokejisté sice reklamovali atak na brankáře, sudí Lerch ale už svůj verdikt nezměnil.

„Obdivuji pana Lercha, že takový gól mohl uznat. Přitom ani jeden z rozhodčích tu skrumáž před brankou neviděl," neskrýval svou frustraci z podivného výroku uničovský kouč Martin Palinek.

„Jeden hráč v brankovišti roztrhne našemu gólmanovi dres, zasune ho do brány
a další volný kotouč dorazí. Tohle nemělo platit," měl o sporné situaci jasno.

Přesto svým svěřencům po skončení první dvacetiminutovky připomínal, že zdaleka nic ještě není ztraceno.

„Řekl jsem jim, že se nemusí vyhrávat – hlavně ať předvedou hokej pro lidi," komentoval Palinek své pokyny k hráčům.

Jeho slova si Uničovští vzali k srdci a od začátku druhé periody výrazně přidali na aktivitě. Nebezpečnou ránu Jiřího Pašky ještě zvládl Martin Binar zkrotit s pomocí hokejky, za chvíli však i on kapituloval.

Musil perfektním zákrokem založil rychlou akci, na jejímž konci bylo pohotové snížení útočníka Romana Winklera, jehož střelu zápěstím zastavila až síť Binarovy branky.

Kýženou snahu domácích
o vyrovnání pak zbrzdilo další z řady vyloučení. Naopak Šternberk mohl znovu vést
o dva góly. Bek Anděl ale na strážce domácí klece nevyzrál.

A tak přeci jen udeřili hráči Uničova. Ve třicáté minutě si na konci oslabení pro Winklerův pas najel do mezikruží Aleš Frieb, který šikovnou střelou mezi betony přelstil Binara a srovnal stav na 2:2. Orli si na nedostatečný počet šancí nemohli stěžovat.

Žádná z nich už se ovšem neujmula, i když Ondřeji Kavuličovi scházely k dorážce do prázdné milimetry. Závěrečné dějství tak slibovalo pořádné drama.

Nerozhodný stav se opět při oslabení povedlo v šestačtyřicáté minutě zlomit Pavlu Handlovi. Ten se krásným individuálním průnikem dostal až před Binara a překonal jej střelou nad beton – 3:2.

Svěřenci trenéra Lubomíra Fischera málem rychle odpověděli. Dobrého přihrávku napálil Martinka těsně vedle pravé Musilovy tyče.

V závěru si hosté vzali oddechový čas a rozhodli se pro risk bez brankáře. Avšak prosadit se nedovedli ani v šesti. Sami dokonce počtvrté inkasovali. Nepřesnosti v jejich rozehrávce využil obránce Tomáš Trojan a jeho nahození přesně zamířilo do prázdné branky.

„Utkání to bylo velice vyrovnané. Bohužel jsme po první přestávce nedokázali navázat na výkon z úvodní třetiny a ve vlastních přesilovkách dostali dva zbytečné góly," smutnil po závěrečné siréně hostující kouč Lubomír Fischer.

Uničov se díky čtvrté výhře v řadě posunul na třetí místo tabulky, kde vystřídal právě Šternberk.

HC UNIČOV – HC TJ ŠTERNBERK 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Winkler (Navrátil, Kavulič), 30. Frieb (Winkler), 46. Handl (Hrdlička), 60. Trojan – 13. Martinka (Kohút, Trunda), 15. Jurák (Zima, Dobrý).

Uničov: Musil – L. Navrátil, Sikora, Hrdlička, Trojan, Paška, Vondra, Liptaj – Galuška, Winkler, Gerhát, Klíč, J. Navrátil, Peč, Frieb, Skácel, Kavulič, Handl, Žajgla, Syrůček, Sršeň. Trenér: Martin Palinek.

Šternberk: Binar – Konečný, Fekiáč, Kuba, Musil, Anděl, Volčko – Koranda, Drdla, Dobrý, Martinka, Horák, Trunda, Jurák, Šťastný, Smětal, Kohút, Vitásek, Zima, Poledna. Trenér: Lubomír Fischer.

Autor: Petr Komárek