Teprve druhou porážku na vlastním ledě v sezoně si připsal HC Uničov. A nutno říct, že v přišla v nejméně vhodnou dobu. V prvním utkání vyřazovací části vyloupil uničovský stadion HK Krnov a ujal se v sérii na dva vítězné duely vedení 1:0.

V úvodní třetině se diváci branky nedočkali. Na začátku druhého dějství poslal hosty do vedení Havlíček. Naopak domácí hokejisté nemohli dlouhou dobu najít recept na brankáře Kolberta.

Místo srovnání tak podruhé inkasovali ve 46. minutě z hokejky Michálka. Naději vykřesali Orli tři a půl minuty, kdy se prosadil kapitán Petr Žajgla po asistencích Šima a Heži. Na vyrovnání ale již Uničovští nedosáhli a už ve středu budou odvracet konec sezony.

Krnov totiž bude mít ve středu mečbol k postupu do semifinále. Druhé utkání čtvrtfinálové série play-off je na programu v 18 hodin. V případě vítězství Uničova se rozhodující zápas uskuteční v sobotu v 17 hodin na jeho stadionu.

Radost Uničova po gólu na 1:2 | Video: Michal Muzikant

HC Uničov - HK Krnov 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 57. Žajgla (Šimo, Heža) - 22. Havlíček (Ševčík, Zelenka), 46. Michálek (Beneš, Kostovský). Rozhodčí: Krenželok, Piskoř - Přecechtěl, Horák. Vyloučení: 2:4. Bez využití.

Uničov: Šoustal - Přecechtěl, Klvaňa, Spurný, Halouska, Fekiáč - Kuba, Žajgla, Rosecký, Chytil, Šimo, Kratěna, Handl, Heža, Vrána.