Jak zakončil čtvrtfinálovou sérii s Krnovem, tak uničovský útočník Miroslav Kuba zahájil tu semifinálovou s béčkem prvoligového Frýdku-Místku. Tedy hattrickem.

Uničov do utkání nevstoupil dobře a po první třetině prohrával 0:1.

Ve druhé části to byl právě Kuba, kdo srovnal při hře 4 na 3. Čtrnáct sekund před koncem druhé periody otočil průběh na stranu domácích Ivo Kratěna. Kuba si u jeho gólu připsal asistenci.

Po čtyřech minutách třetí třetiny druhým gólem v utkání poslal Uničov do dvougólového vedení. Frýdek sice reagoval snížením, které ale netrvalo ani minutu a Kuba zkompletoval druhý hattrick ve druhém zápase po sobě - 4:2.

První výhru v sérii ještě pečetil brankou do prázdné Michal Šimo.

Orli tak budou mít v sobotu mečbol na postup do finále. Ve Frýdku-Místku hrají v 16.30.

HC Uničov - HC Frýdek-Místek B 5:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Kuba (Handl), 40. Kratěna (Kuba, Žajgla), 45. Kuba (Spurný, Heža), 50. Kuba (Kratěna, Heža), 60. Šimo - 2. Slovák (Heralt), 49. Urban.

Rozhodčí: Krenželok, Polášek - Horák, Lainka. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0.

Uničov: Šoustal - Přecechtěl, Klvaňa, Spurný, Halouska, Fekiáč, Kuba, Žajgla, Chytil, Rosecký, Šimo, Kratěna, Handl, Heža, Vrána.