Na třetím místě zakončil hokejový Uničov základní část. Na jejím konci navíc se navíc potýkal s nedostatkem hráčů a početnou marodkou. Vyřazovací boje jej však zastihly v dobré formě.

Vojtěch Gerhát
Uničovský Jágr, slýchá Gerhát na ulicích: Dokud bude hrát Jarda, tak já taky

Ve čtvrtfinále totiž nejprve doma zvládl prodloužení proti Rožnovu pod Radhoštěm a venku dorazil soupeře jasnou výhrou 6:2.

V semifinále pak narazili Orli na druhý tým po základní části Horní Benešov. Ten dokázali v úvodním duelu vyloupit poměrem 4:2 a v odvetě na domácím ledě zvítězili v sobotu 3:1, čímž si vysloužili postup do finále.

Na soupeře ještě čekají a dozví se jej ve středu. Série mezi úřadujícím mistrem i vítězem základní části Orlovou a Karvinou je totiž srovnaná 1:1.

Úvodní duel finále se odehraje v sobotu. V případě, že zvítězí Karviná, bude mít Uničov v sérii hrané už na tři vítězné duely výhodu domácího ledu a začne na svém stadionu. V případě reprízy loňského finále, které 3:1 na zápas po divokých výsledcích opanovala Orlová, by se začínalo u ní.

SK Uničov - ČSK Uherský Brod, Tomáš Komenda
MSFL na Července. Uničov v azylu zvládl duel s Brodem i přes zranění opory

Uničov v základní části získal o tři body více než Karviná, na Orlovou jich ztratil osmnáct, byl ale jediným týmem, který ji dokázal porazit - doma 6:3, na jejím ledě padl 5:6. V Karviné pak vyhrál 3:1 a doma 7:5.