„O postupu do druhé ligy jako o našem cíli momentálně nepřemýšlíme, je to ještě celkem předčasné. Ještě nás čeká dlouhá cesta. Teprve jsou před námi čtyři zápasy kvalifikační skupiny a až pak můžeme pomýšlet na případný barážový souboj," uklidňuje uničovskou euforii po triumfu v krajské lize někdejší hráč Olomouce či Prostějova.

Hokejisté Uničova. Ilustrační fotoNejprve musí se svými svěřenci projít kvalifikační skupinou hranou na čtyři kola, kde se postupně doma i venku střetnou s celky Kroměříže a Karviné.

Zatímco prvně jmenovaný tým uničovský kouč dobře zná, druhý je pro něj velkou neznámou.

„Kroměříž v naší soutěži skončila na pátém místě a my s ní nemáme zrovna špatnou bilanci. Doma jsme jim podlehli po samostatných nájezdech a venku jsme je dokázali porazit. Karvinou naopak skoro vůbec neznáme. Víme, že umí potrápit silnější mužstvo, ale hrát se dá samozřejmě s každým. Co jsem se díval na jejich soupisku, tak mají jednoho dva kvalitní hráče plus pár šikovných mladých kluků. Vyčnívá hlavně útočník Luka," analyzuje Martin Palinek oba konkurenty.

Podle něj bude záležet hlavně na výkonu brankářů.

„Rozhodovat budou hlavně gólmani. My se můžeme spolehnout na Michala Turka, který je naší jasnou jedničkou. V případě potřeby ještě můžeme nasadit Petra Musila nebo sáhnout po junioru Řoutilovi," popisuje situaci v brankovišti pro duely o postup do baráže.

S tímto kádrem by to nešlo

Hokejisté Uničova. Ilustrační fotoV ní by se Uničovští v případě úspěchu utkali s Valašským Meziříčím, které je podruhé za sebou nejhorším týmem druhé ligy skupiny Východ.

„Uspět v baráži s Valašským Meziříčím a zahrát si druhou ligu by samozřejmě bylo hezké, ale rozhodovat budou peníze. Pokud bychom opravdu postoupili, nastaly by problémy s nedostatkem financí a hledali bychom nové sponzory. Museli bychom koupit čtyři až pět kvalitních útočníků a stejný počet obránců, protože se současným kádrem by vyšší soutěž hrát nešla," uvědomuje si čtyřiačtyřicetiletý kouč složitou ekonomickou stránku věci.

Ten pro nadcházející zápasy posilovat nehodlá.

„Posilovat by se sice dalo, ale je to dost ošemetná záležitost. Dobře to vidíme třeba na příkladu Tomáše Sršně, který byl u nás na hostování z Olomouce. V lednu ale odešel do Prostějova původně pouze na hostování, které jsme však nakonec zrušili. Takže teď je Tomáš do konce sezony hráčem Prostějova a pak si kvůli pravidlům nějakou dobu nezahraje," vysvětluje Palinek.

Zkušení tahouni týmu

Navíc Uničov disponuje řadou dobrých hráčů, kteří jsou schopni rozhodovat zápasy.

„Budeme spoléhat hlavně na obránce Trojana. Výborně se s ním sehrál kapitán David Syrůček, který je původním povoláním útočník. Máme i dvě dobré útočné lajny, jež mají mnohdy v zápasech poslední slovo. Ať už se jedná o zkušeného Pavla Handla, Aleše Frieba, Žajglu nebo Ondru Kavuliče," ukazuje uničovský lodivod na výčet hlavních tahounů svého mužstva.

K úspěchu by měrou vrchovatou mohli přispět také fanoušci.

„Troufnu si říct, že jsme měli nejlepší fanoušky v celé krajské lize. Jsou skvělí. V hojném počtu nás jezdili povzbuzovat i na venkovní zápasy. Teď by mohlo platit, že budou naším šestým hráčem v poli," přeje si Palinek.

Autor: Petr Komárek