Uničov se zatím jen hledá. Ve třinácti kolech nasbíral osm bodů, což zákonitě znamená poslední místo. Vedení klubu tak přistoupilo ke kádrovým změnám, které se projevují i na postu gólmana.

Sezonu začal Roman Hrušovský, kterému kryl záda Josef Jedlička. Na jedno utkání se v Uničověobjevil i olomoucký Sedlář.Klub si však po polovině základní části domluvil hostování Radka Tihláře z prvoligového Šumperka. V neděli se navíc v uničovském dresu uvedl Tomáš Štůrala z Prostějova. „Má u nás vyřízené střídavé starty,“ upřesnil Tomáš Sršeň, spolumajitel HC Uničov a trenér druholigového týmu.

Nováček se však nezříká ani služeb šumperského Tihláře, který je v klubu na měsíčním hostování. „Chceme mít vyrovnanou brankářskou dvojici. Dnes je na prvoligové soupisce Šumperka,“ dodal.¨

Druhá liga dnes pokračuje čtrnáctým kolem, v němž uničovští hokejisté hrají doma proti Kroměříži. Hostům v průběžné tabulce patří devátá příčka, a pokud domácí nechtějí ztratit kontakt se svými soupeři, musejí naplno bodovat. „Určitě. S takovým cílem jdeme do každého zápasu. Tentokrát ale chceme za každou cenu vyhrát,“ dodal hrající kouč Sršeň.

Šlágr kola se odehraje v Brně, kde si třetí Technika brousí zuby na vedoucí Přerov. Hanáci totiž druhou polovinu základní části začali debaklem 2:8 v Blansku a druhou ligu vedou již jen s bodovým náskokem. Šternberk se již prokousal do osmičky a dnes se pokusí bodovat v Karviné. U druholigového nováčka by se nemělo jednat o nesplnitelný sen. První vzájemný duel obou týmů v této sezoně skončil výhrou Šternberka 4:1.

Program 14. kola:
ST: 18.00: Opava - Hodonín, Karviná -Šternberk, Val. Meziříčí - Nový Jičín, Uničov - Kroměříž, Blansko - Orlová, Technika Brno - Přerov.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika