Tým se tak propadl na deváté místo, když od předposlední Břeclavi ho dělí jen tři body.

„Máme problémy se zraněnými a nemocnými hráči. Trénujeme jen v jedenácti lidech. Snad se to příští týden srovná. Nijak to ale neomlouvá výpadky v zápasech, které bychom měli zvládat. Záleží hlavně na přístupu,“ uvědomuje si uničovský trenér Tomáš Sršeň.

Zarážející byla především vysoká domácí porážka 1:7 od posledního Frýdku-Místku.

„Celý týden jsme sice netrénovali, ale vysokou porážku to nijak neomlouvá. Chyběla bojovnost a plnění taktických pokynů,“ upozornil Sršeň na největší nedostatky.

V úterním derby v Přerově sice Uničov znovu prohrál 2:5, ale hra už byla zcela jiná.

„Měli jsme pohovory s hráči, kteří k utkání přistoupili, jak se má. Zápas jsme dohrávali na tři beky, ale předvedli jsme výborný výkon. Kdybychom takhle hráli dál, pravidelně bychom bodovali,“ věří uničovský kouč.

Zároveň upozorňuje, že družstvo tvoří především mladí hráči.

„Jedenáct s touto soutěží nemá žádné zkušenosti,“ dodal Sršeň.

Vedení klubu se přitom na začátku listopadu zbavilo dvou zkušených hokejistů, kteří před sezonou přišli ze Šternberka.

„Od obránce Stříteského jsme si hodně slibovali. V hodnocení plus – minus byl ale nejhorší. U Juráka se nám nelíbil jeho přístup,“ odůvodňoval Sršeň vyřazení z kádru.

Uničovští hokejisté by se potřebovali chytit již v sobotním 17. kole, kdy doma od 17 hodin přivítají Vsetín. Víc než soupeř však Hanáky trápí stav defenzivních řad.

„Máme jen tři obránce. Uvidíme, jestli nám pomůže Šumperk. Jinak se budeme snažit sestavu zacelit z juniorky. Útok už bychom měli dát dohromady,“ odhaduje šéf klubu.

Největší ztrátou je absence zkušeného obránce Petra Pavlase.

„Přechodil náznak chřipky a dostal zápal průdušek. Nebudeme riskovat nějaké zhoršení,“ poznamenal Sršeň.