Na západ Čech se tak vrací za stavu 2:2 v sérii.

„Je to škoda, ale nemůžeme se v tom moc vrtat,“ ví Nahodil.

V 54. minutě jste dal gól naděje, ale nakonec to nevyšlo. Jak zápas hodnotíte?
Bylo to tak, jak jste to zhodnotil. Dali jsme gól, doskočili jsme na jeden, pak dali oni, my potom zase doskočili. Už jsme to ale bohužel nedotáhli. Je to škoda, ale ukázali jsme sílu, že umíme bojovat za jakéhokoliv stavu a že s námi Plzeň musí počítat.

Jak byste popsal váš gól?
Ostříž (David Ostřížek, pozn. red.) to udržel parádně na manťáku, přehrálo se to na Aldu (Jergla, pozn. red.). On mi to krásně dal, byl jsem sám na gólmana a nějak jsem to tam dal bekhendem. Dostal jsem i sekeru přes kyčel, vůbec nevím, co to bylo. Gól dobrý, ale bohužel se počítají zápasy a ten tentokrát nemáme.

Jste zklamaní, že jste nedokázali využít výhody druhého domácího zápasu?
Zklamaní… to ne. Tohle je prostě play off. Teď se nemůžeme vrtat v tom, jestli jsme prohráli zápas. Je to 2:2 a začínáme od nuly. Jdeme do dalšího zápasu s tím, že ho chceme vyhrát.

Změnila ve čtvrtém duelu Plzeň něco?
Myslím si, že to je pořád stejný hokej. Podle mě jsme byli minimálně vyrovnaní, možná o trošku lepší. Ale nevyjádřili jsme to gólově, což je škoda.

Bylo tam i trocha smůly? Švrčkovo vyloučení, pak trest za hru v šesti.
Asi jo, ale na smůlu se nehraje. Bylo to o tom, že jsme si to nepohlídali. Takový je hokej a patří to k tomu. Oni dali v přesilovkách o gól víc než my, a to rozhodlo.

Plzeň na vás v první třetině docela vletěla. Dalo se to po pátečním utkání čekat?
Jasný. V šatně jsme si říkali, že oni teď musí. Od druhé třetiny jsme pak ale měli docela dost šancí, je škoda, že nám tam něco nepadlo.

Zápasy jsou vyhrocené. Tvoří se mezi hráči už nějaké dvojičky?
Já zatím žádnou dvojičku nemám (směje se). Nevím, jak kluci…,

V pátek vzkazovali olomoučtí fanoušci Plzni „Vítejte v pekle“. Dá se očekávat to samé v úterý na západě Čech?
To k play off patří. Fanoušci jsou fantastičtí. Naši určitě víc. Vytvořili nám tady parádní kulisu, fandili celý zápas, za což jim děkujeme. V pátek jsme se jim tím bodem odvděčili, teď bohužel ne. Čekáme, že přijedou i do Plzně a tam nás budou taky podporovat.

Ať už to v Plzni dopadne jakkoliv, ve čtvrtek se vracíte domů. Jak to vnímáte?
Kdybychom vedli 3:1 a řekli jste mi, že se budeme vracet do Olomouce, tak bychom samozřejmě nechtěli, že jo. Jak už jsem ale říkal, fanoušci jsou fantastičtí a ženou nás dopředu. My jim ten bod za vítězství určitě budeme chtít dát. Těšíme se na to, že se sem ještě budeme vracet. Když už to teda takhle dopadlo…