Olomoucký obránce Jakub Galvas totiž absolvoval od 16. do 20. července rozvojový kemp v týmu Chicaga Blackhawks, které si ho zamluvilo vloni na draftu NHL. Talent Mory na něm načerpal kupu nových poznatků.

„Celý týden byl fantastický,“ říkal nadšeně po prvním tréninku na ledě s Kohouty.

Bylo znát, že to byl první zahřívací trénink, nebo jste do toho hned vlétli?
Spousta kluků byla poprvé na ledě. Tempo bylo takové, aby se nám hlavně nikomu nic nestalo. Bylo to hodně o bruslení, abychom se do toho všichni dostali. Přece jenom jde o jiné věci, než které se dělaly celou dobu v suché přípravě. Trénink jsem si užil, je tu větší kluziště, takže víc bruslení oproti tomu, co jsem zažíval minulý týden v Chicagu.

Takže trochu nezvyk?
Jo, když jsem přiletěl do Chicaga, viděl jsem tam najednou užší hřiště. Když jsem přišel sem, tak mi naopak tohle přišlo obrovské. To se ale časem zase změní.

Mora v letní přípravě poprvé na ledě.
Zpět na ledě plecharény. Všechno se mi vybavilo, neskrývá KolouchMěl jste oproti spoluhráčům výhodu, že jste byl na ledě už v minulých dnech?
Je to lepší, už mám vyzkoušenou výstroj. I když je pravda, že já si teď ještě budu měnit brusle, protože mi přišly později. Myslím, že až je nazuju, tak na tom budu trochu hůř. Chvíli potrvá, než si na ně zvyknu. To k tomu ale patří, pak už to bývá lepší a lepší.

Jak jste si týden na rozvojovém kempu klubu Chicaga Blackhawks užil?
Celý týden byl fantastický. Dozvěděl jsem se tam spoustu užitečných věcí, určitě skvělá zkušenost do budoucna.

Jaký program jste na kempu měli?
Dopoledne probíhaly všelijaké workshopy, v nichž nám prezentovali různé věci, které nám pomůžou dál v kariéře. Odpoledne následoval led, respektive aktivity na suchu. Byli jsme rozdělení na skupiny a střídali se. Program byl náročný, na hotel jsme vždycky přišli úplně zničení. Byli jsme rádi, že jsme si lehli a šli spát.

Co se vám na prezentacích snažili zástupci týmu vštípit do hlavy?
Bylo to o různých věcech – vaření, spánek, nastavování cílů, denní rutina. Chtěli, abychom o těch věcech věděli. V kariérním růstu pro nás můžou být dost důležité.

Šlo tedy o věci, ke kterým se v Česku prostřednictvím klubu nejspíš nedostanete…
Snad v žádném českém klubu nejsou na tohle téma nějaké přednášky. Pokud se o tom člověk chce dozvědět něco víc, tak si to dohledá sám. Tam jsme se ale opravdu dozvěděli věci, které jsou podle mě do budoucna super.

Hodnotit sám sebe není jednoduché, ale přesto, jaký jste ze sebe měl pocit?
Jsem rád, že jsem to tam zvládl. Bylo to fakt náročné, někteří kluci už v pátek ani nehráli zápas. Pro mě bylo důležité, že jsem se tam dokázal adaptovat. Snažil jsem se podat dobré výkony. Některé věci jsem tam dělal poprvé v životě a chci na nich dál pracovat i tady třeba po tréninku. Byl to suprový týden, dalo mi to hodně.

Myslíte, že jste se na kempu přiblížil podpisu smlouvy, nebo je na to stále brzy?
Teprve by mi měli dát nějakou zpětnou vazbu. Sám nevím. Jelikož letos draftovali v prvním kole dva beky, tak je pro mě, hráče z pátého kola, vždycky těší se prosadit.

Autor: David Jahoda

Mora v letní přípravě poprvé na ledě.
Kohouti si už zvykají na led. Přání kouče? Příchod střelce