„Sparta se ponaučila z pátečního zápasu. Dnes byla rychlejší, silnější a ve všech směrech lepší,“ konstatoval trenér Mory Zdeněk Moták.

Šlo to dost rychle. V sedmé minutě mířil přesně Řepík, ve 12. minutě se pak prosadili Košťálek a z trestného střílení také Rousek.

„Myslím, že základ všeho položila dobrá první třetina, ve které jsme byli produktivní. Díky tomu jsme se uklidnili, po celou dobu jsme zápas kontrolovali a přidávali další hezké branky,“ byl spokojený Josef Jandač.

Jeho svěřenci hráli opravdu s lehkostí. Zato olomoucká obrana měla den otevřených dveří.

Lukáš šel ven po šesté brance

Krátce po přestávce mířil přesně Kudrna, v 30. minutě svým stým gólem za Spartu Buchtele, a jen o minutu později také přesnou střelou Jandus. Tím vystoupení Jana Lukáše, který v brance trochu překvapivě dostal přednost před Branislavem Konrádem, skončilo. Místo zaujal jeho kolega, který v pátek proti stejnému soupeři kryl 35 z 36 střel.
Stav 6:0 byl hrozivý a ačkoliv zbývala odehrát ještě polovina střetnutí, o jeho osudu bylo prakticky rozhodnuto.

Moták: Hráli jsme velice špatně

„Hráli jsme velice špatně,“ nehledal výmluvy Moták. „Nechci vůbec snižovat výkon Sparty, protože hrála opravdu výborně, ale my jsme jim to ulehčili,“ štvalo ho.

Ve třetí třetině aktivní Sparta už trochu polevila, díky čemuž párkrát zahrozila i Mora. O čisté konto se ale domácí gólman Machovský připravil v podstatě sám, Káňovu střelu neudržel a pak si ji hokejkou sám srazil za brankovou čáru. Poslední slovo ale přece jenom měli Pražané, v předposlední minutě zrušil i Konrádovi neprůstřelnost druhou trefou v utkání Buchtele.

„Spravili jsme si chuť po nevydařeném utkání v Olomouci, v odvetě jsme zahráli velmi dobře,“ těšilo Jandače.
Mora tak utrpěla nejvyšší porážku v sezoně, o napravení reputace se pokusí v úterý od 17:30 v Litvínově.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Řepík (Horák, Mikliš), 12. Košťálek (Forman), 12. Rousek (TS), 22. Kudrna, 30. Buchtele (Mikliš, Kudrna), 31. M. Jandus (Němeček), 59. Buchtele – 54. J. Káňa. Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Bez diváků.

Sparta: Machovský – Piskáček, Košťálek, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Mikliš, Poizl – Rousek, Horák, Řepík – Sobotka, Pech, Tomášek – Buchtele, Sukeľ, Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman. Trenéři: Hořava a Jandač.

Olomouc: Lukáš (31. Konrád) – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar, Valenta – Burian, J. Knotek, V. Tomeček – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Kusko, Valský – Bambula, Kolouch, Mácha. Trenéři: Moták a Tomajko.