„Jsme samozřejmě spokojení. Ten zápas byl ale minimálně vyrovnaný, v některých částech utkání jsme byli pod tlakem, ale nějak jsme to ubojovali, ubouchali. Ty body jsme si zasloužili,“ komentoval utkání do kamer O2 TV sport jeden z trenérů Mory Jan Tomajko.

SKVĚLÝ KONRÁD ZASTAVIL 35 STŘEL

Společně s kolegou Zdeňkem Motákem po třech duelech ukázali na Branislava Konráda, který nejlepší útok soutěže doslova deptal. Ani jedna z 35 střel Ocelářů mu za záda neprošla.

„Braňo předvedl výborný výkon, tři body jsou z velké části jeho zásluha,“ smekl Tomajko před slovenskou oporou Mory.

Pro Konráda to byla proti Třinci už čtvrtá nula v kariéře.

„Hřiště je tu menší, větším gólmanům jako já to tu nejspíš sedí. Můžete být trochu zalezlý v brankovišti, možná je to tím,“ snažil se rozluštit svůj recept na Oceláře.

Kohouti byli často v oslabení, a tak si Konrád opravdu moc neodpočinul. Mora ale i díky němu přežila i čtyřminutové oslabení na přelomu druhé a třetí části, také 65 vteřin trvající třineckou přesilovku pět na tři ve třetí třetině.

„Vyloučení jsme měli zbytečně moc, zkomplikovali jsme si to,“ uznal Tomajko. „Když ale gólman chytá dobře, pak i hráči padají do střel. Proti Třinci se to všechno sešlo,“ těšilo Tomajka.

I Mora ale měla své příležitosti. A ne malé. Už v první části se hezky uvolnil Káňa, ve druhé třetině pak nastřelil tyč obránce Valenta, v polovině zápasu Hanáci dokonce zahrávali celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Stejně jako později domácí ji ale sehráli mizerně.

Vadit jim to ovšem nemuselo, protože poté dokázali využít výhodu jednoho hráče v 51. minutě. Kucserovu dělovku z levého kruhu parádně čapl Štěpánek, na dorážku Knotka už však byl krátký. Nakonec to byla jediná střela, která se v zápase ujala.

VARAĎA: HRÁL SE SUMOHOKEJ

„Průběh utkání se pro nás vyvíjel velmi dobře, v podstatě jsme soupeře první dvě třetiny mačkali,“ hodnotil trenér Ocelářů Václav Varaďa první prohru sezony, po které se třinecká série s minimálně jedním bodem zastavila na rekordním čísle 20.

„Hosté hráli obětavě, odmakali to, za to jim musím dát kredit. Nevím, jestli si zasloužili vyhrát, ale šli tomu naproti,“ ocenil Varaďa soupeře a naopak pokáral své hráče: „V přesilovkách jsme si nedokázali pomoct, což v takovém zápase, kde se hraje sumohokej, je špatně.“

Mora tak díky cennému skalpu poskočila z dvanáctého místa na deváté. V pondělí by ráda obrala i liberecké Bílé Tygry, které doma hostí od 17 hodin.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 51. J. Knotek (Kucsera, J. Káňa). Rozhodčí: Kubičík, Obadal – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:10. Využití: 0:1. Bez diváků.

Třinec: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – M. Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kurovský, R. Veselý, Kofroň. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Švrček, Dujsík, Valenta, A. Rutar, Ondrušek, T. Černý – Bambula, J. Knotek, Burian – Kucsera, Kolouch, J. Káňa – Pekr, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Gřeš, Ostřížek. Trenéři: Moták a Tomajko.