Ten se teď již teď zabývá hledáním vhodných posil pro nadcházející sezonu, která přinese změny. Dorostenecká extraliga se rozdělí na soutěž staršího a mladšího dorostu, v Olomouci tedy přibyde jeden extraligový tým navíc.

„Udržet tři soutěže bude hodně náročné, musíme sehnat adekvátní posily,“ dodává.

Juniorům, u kterých jste uplynulý ročník odstartoval, uteklo play-off mezi prsty. Považujete tedy sezonu za neúspěšnou?
Z globálního hlediska můžeme sezonu považovat za úspěch, protože máme na budoucí ročník zajištěny tři týmy v extralize. Když se ale zaměříme na detaily, jako například na nepostup juniorů do play-off, tak byla sezona samozřejmě neúspěšná.

Co podle vás rozhodlo o tom, že se junioři do play-off nakonec nepodívali?
To selhání juniorů mě velice mrzí a je to pro mě velké zklamání. Napomohlo tomu hodně faktorů, zejména zranění nebo odchod Lukáše Luňáka do Sparty. Junioři zkrátka play-off hrát určitě měli.

Sezonu jste končil u dorostu, byla to pro vás velká úleva, když se rozhodlo, že baráž nebude?
Na tom mužstvu se mi podařilo velice dobře zapracovat, podle mého názoru. Takže jsem z případné baráže velké obavy neměl. Nastala určitá stabilizace týmu a začaly přicházet i výsledky. Vyhrávali jsme i venku, což byl pokrok, a myslím si, že bychom v baráži uspěli.

Bude nový model soutěží pro mládežnický hokej přínosem?
Na změnách se pracovalo prakticky po celou sezonu, já jsem členem komise, která o tom rozhodovala, a jsem přesvědčen, že tyto změny budou pro mládežnický hokej nejen tady v Olomouci velkým přínosem. Pro nás to samozřejmě znamená další úkoly, ten největší a nejobtížnější bude určitě doplnit kádr dalšími hráči.

Přibude jeden extraligový tým navíc, bude tedy nadcházející ročník pro vás obtížnější?
Bude to pro nás hodně náročné. Udržet všechny tři soutěže nebude v našich silách, pokud neseženeme adekvátní hráčské posily zejména do týmu juniorky. Ročník 90 nám malinko utekl, takže budeme muset hledat hráče na doplnění.

Je hledání posil již v plném proudu?
Pracujeme na tom již nějakou dobu, rozhodně to nenecháváme náhodě. Musíme se na sezonu připravit, aby se povedla víc než ta uplynulá.

Miroslav Mazal