Hned start utkání zpestřil pěstní souboj domácího Radima Šaldy a hostujícího Jana Káni. Hradecký zadák jej vyhrál, navíc domácí dostali možnost zahrávat přesilovku, neboť Káňa dostal dvě minuty navíc za krosček.

Mountfield početní výhodu bleskově využil, Cingel využil Nedomlelovy clony před Lukášem a bylo to 1:0. Zanedlouho se ale radovali i Hanáci, do Škůrkova prudkého nahození sáhl Nahodil, na což Mazanec nemohl reagovat.

„Dobře jsme začali a i když jsme prohrávali, měli jsme v první třetině dobrý pohyb,“ hlásil Jan Tomajko, jeden z olomouckých trenérů, královéhradeckému webu.

BĚHEM ČTYŘ MINUT, ČTYŘI GÓLY

Po přestávce byl chvíli klid, přesně 7 minut a 25 vteřin. Pak se rozjel gólový kolotoč. Burianovi jen stačilo nastavil čepel hole, když na něj Babula adresoval razantní pas. Na druhé straně jen o 39 vteřin později doklepl za Lukáše puk Nedomlel.

Uběhlo tři čtvrtě minuty a skóre se zase měnilo, opět zafungovala spolupráce prvního olomouckého útoku, podruhé v zápase se trefil Nahodil. Svižnou čtyřminutovku dokončil Knotek, který dokončil akci po hrubici hradeckého zadáka Janka.

Domácí se nechtěli vzdát, a když ve 46. minutě unikl v oslabení olomoucké obraně Cingel a podruhé v zápase překonal Lukáše, sliboval závěr utkání pěkné drama.

„Byli jsme aktivní celý zápas, akorát po vstupu do třetí třetiny měl Hradec strašně moc přečíslení a nájezdů. Díky bohu proměnil jenom jeden,“ ulevilo se Tomajkovi.

Jednogólový náskok už si Kohouti vzít nenechali, domácím tak vrátili porážku z prvního utkání poháru a ve čtvrtečním domácím zápase se od 17 hodin s Pardubicemi přímo poperou o postupovou pozici. Hradec zůstal bez bodů v letním Generali Česká Cup poháru vůbec poprvé.

„Dvě třetiny jsme nebyli důrazní,“ věděl asistent trenéra Mountfieldu Vladimíra Růžičky David Kočí.

„Před třetí třetinou jsme si v kabině něco řekli a kluci na to výborně zareagovali. Poslední třetina byla nejlepší, ale bohužel se nám už nepovedlo dorovnat skóre,“ dodal bývalý zadák a hokejový bijec.

Mountfield HK – HC Olomouc 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Cingel (Lev, Kukla), 29. Nedomlel (R. Pavlík, Koukal.), 46. Cingel (Koukal) – 7. Nahodil (Škůrek, Klimek), 28. Burian (Bambula, Gřeš), 29. Nahodil (Klimek, Káňa), 31. Knotek (Ostřížek). Rozhodčí: Horák, Sýkora – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 750.

Hr. Králové: Mazanec – Nedomlel, Váchal, Jank, Čáp, Šalda, Kukla, Gaspar – Lev, Cingel, Chalupa – V. Síla, Sklenář, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pavlík, Koukal, Pilař.

Olomouc: Lukáš – Švrček, Valenta, Ondrušek, Škůrek, Vyrůbalík, Rutar, Hlaváč – Ostřížek, Knotek, Tomeček – Olesz, Kolouch, Kucsera – Klimek, Nahodil, Káňa – Burian, Gřeš, Bambula.