Extraliga juniorů

Havířov – HC Olomouc 3:2 po s. n. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

Mora po první třetina vedla dva nula, ale druhou stejným skore prohrála. Branky pak nepadly ve třetí třetině ani prodloužení, takže rozhodovaly samostatné nájezdy. Ty vyzněly lépe pro Havířov.

Branky a nahrávky: 22. Protasenja (Klimša, Hanousek), 23. Matysz (Wrobel), rozhodující nájezd Klimša - 7. Coufal (Böhm), 16. Heža. Rozhodčí: Kusý - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení 0:1. Olomouc: Slovák - Ustrnul, Krause, Axman, Trojan, Malina, Janáček - Dostál, Frieb, Prášek, Málek, Dopita, Skácel, Coufal, Rác, Mareček, Pánek, Heža, Böhm. Trenér Jaroslav Stuchlík.

HC Olomouc – HC Vítkovice Steel 5:7 (1:1, 1:4, 3:2)

Junioři se po těsné prohře 2:3 na nájezdy s Havířovem představili doma v 35. kole extraligy. Soupeřem byl silný celek z Vítkovic, který figuruje v tabulce na prvním místě.

Utkání otevřel domácí Málek, na tuto branku, ale Vítkovice dokázali pětkrát odpovědět, z toho třikrát během osmi minut druhé periody.

„Utkání rozhodl vstup do druhé třetiny, kde jsme dostali tři slepené góly. Soupeři jsme umožnili spoustu přečíslení dva na jednoho, protože mají šikovné útočníky, tak toho dokázali využít,“ hodnotil domácí trenér Jaroslav Stuchlík.

Ani za stavu 1:5 se domácí Mora nevzdala. Snížit se podařilo trefami Skácela, Práška a Maliny. Hanáci tak dotáhli soupeře na rozdíl jedné branky, ten ovšem potvrdil svoji sílu a výhru si pohlídal díky dvěma dalším vstřeleným brankám.

Hvězdou se stal hostující Šedivý, který si připsal hattrick. Poslední dvanáctý gól utkání vstřelil olomoucký Axman a upravit tak skóre na konečných 5:7.

„Narazili jsme na špičkového soupeře, se hrou dopředu jsem spokojený, ale s obranou již méně, protože na pět vstřelených branek bychom doma měli vyhrát,“ dodal Stuchlík.

Branky a nahrávky: 4. Málek (Skácel), 36. Skácel (Frieb), 41 Prášek, 45. Malina (Coufal, Ustrnul), 57. Axman (Dostál) – 14. Palát (Šedivý), 21. Šedivý (Palát), 22. Slovák (Kucsera), 29. Noga (Vrána, Šedivý), 35. Šedivý (Noga, Hartmann), 48. Šedivý (Noga), 54. Palát (Šedivý). HC Olomouc: Vrzala – Ustrnul, Krause, Axman, Trojan, Malina, Janáček – Prášek, Dostál, Freib, Málek, Dopita, Skácel, Coufal, Rác, Mareček, Pánek, Heža. Trenér Jaroslav Stuchlík.

Extraliga dorostu

HC Olomouc – HC Havířov Panthers 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Zejména nevydařená první část zápasu může mrzet olomoucké dorostence. Ve 27. minutě prohrávali již 0:3 po trefách havířovských Mráze, Čípa a Čajy.

Domácím se ale utkání podařilo zdramatizovat, když se v závěrečné části hry dvakrát během dvou minut trefil Lehečka, na body to ale nestačilo. Hosté si vedení hlídali až do samotného závěru a rozhodující branku přidal v poslední minutě havířovský Mráz.

„Pro mě to bylo těžké utkání, protože po třech trénincích toho s mužstvem moc nenadělám. Já chci trochu změnit to myšlení kluků a připravit se z největší pravděpodobností na baráž, protože teď nás čeká série čtyř utkání venku a toto mužstvo neboduje doma, natož venku. Jde o to ty kluky co nejdříve poznat a přinutit je k nějaké herní disciplíně, abychom se proti slabším soupeřům v baráži prosadili a boj o záchranu zvládli,“ řekl trenér Kamil Přecechtěl.

Branky: 47. a 49. Lehečka – 5. a 60. Mráz, 25. Číp, 27. Čaja. HC Olomouc: Kochta – Škůrek, Jergl, Hampl, Dufka, Kvapil, Brandýs, Schejbal – Kostelník, Kebza, Kunce, Novotný, Konečný, Piačka, Husák, Zona, Králík, Lichanec, Boček, Lehečka, Machala. Trenér Kamil Přecechtěl.

Vítkovice – HC Olomouc 10:3 (2:1, 2:1, 6:1)

Ve Vítkovicích chytli dorostenci desítku. Moc jim toho nevycházelo, včetně hry v nerovnovážném pomětu sil. Čtyři branky dali domácí z přesilovek, dvě dokonce v oslabení.

Branky a nahrávky: 14. Šebesta (Řehák), 17. Řehák (Kameníček), 21. Kameníček (Řehák, Pastor), 35. Kovář (Řehák), 41. Šebesta (Pastor, Kameníček), 45. Šebesta (Řehák), 46. Pastor, 51. Walker (Klimíček), 53. Pavelka (Šebesta, Mareček), 58. Šebesta (Řehák) – 20. Zona (Králík), 27. Králík (Zona, Lehečka), 48. Králík (Lehečka, Lichanec). Rozhodčí: Šeděnka - Fiala, Mrákava. Vyloučení: 5:5. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. HC Olomouc: Lukáš - Škůrek, Hampl, Jergl, Schejbal, Kvapil, Brandýs, Dufka - Zona, Králík, Lehečka - Lichanec, Kunce, Piačka - Kebza, Zitka, Machala - Husák, Novotný. Trenér Kamil Přecechtěl.