Kdekoho to v úvodním zápase sezony proti Karlovým Varům praštilo do očí.

Za domácí hráče napochodovali na střídačku tři elegáni v oblecích – hlavní trenéři Jan Tomajko se Zdeňkem Motákem a Jan Littner, kouč brankářů a vedoucí mužstva v jedné osobě.

U olomouckých trenérů nebyl v minulosti formální oděv během zápasů zvykem.

„Myslíme si, že hokej je společenská událost a být hezky oblečený k tomu patří,“ vysvětlil Moták, který je na obleky navyknutý už z působení v pražské Spartě a na tuto změnu v Olomouci měl zřejmě největší vliv.

„Vidíte to v soutěžích po celém světě. I u nás musí trenéři trochu vypadat. Být zachumlaný v teplákové soupravě, to už se moc nenosí,“ glosoval na tiskové konferenci po utkání s Karlovými Vary 54letý trenér.

PLECHARÉNA OBLEKŮM NEPŘEJE

Jenže zatímco na moderních stadionech, jako je libeňská O2 arena, není problém vydržet v obleku i v době, kdy rtuť teploměru klesne hluboko pod nulu, na olomouckém zimáku se trenéři co nevidět budou muset trochu obalit.

„Myslím si, že tady u nás to vydržíme ještě tak čtrnáct dní, pak už asi ne,“ usmál se Moták.

„Potom už to bude na nějaký skafandr, protože bude zima,“ dodal vtipně.

NA KOMETU S PLNÝM POČTEM BODŮ

Společně se svým kolegou Tomajkem mohou být po dvou kolech zatím velice spokojení. S noblesou totiž vstoupili do nového ročníku i jejich svěřenci. Mora se po výhrách nad Energií a třineckými Oceláři drží mezi čtveřicí týmů, které mají stoprocentní bilanci a tedy šest bodů na kontě.

V této společnosti figuruje i brněnská Kometa. Obhájce titulu dorazí na Hanou v sobotu v rámci třetího kola. A rozhodně nepůjde o nějaký ušlechtilý taneček, v němž si oba „partneři“ budou dávat pozor, aby jeden druhému nešlápl na nohu.

Autor: David Jahoda