„Akci organizuje bývalý sportovní manažer HC Zubr Přerov Radomír Kužílek, který spolupracuje s kanadským hokejovým svazem. Ten ho oslovil a on zorganizoval pobyt Travelling Jagrs v Česku,“ prozradil člen Old Boys Přerov Jindřich Šejba Deníku, proč se z Kladna, kde známá skupina sledovala o víkendu utkání Rytířů, přesouvá právě na Hanou.

Utkání se uskuteční na přerovském zimáku v pátek od 18.30, hrát se bude na třikrát patnáct minut čistého času s krátkými přestávkami mezi jednotlivými třetinami bez úpravy ledu.

„Bude to pro nás velké zpestření. Každý pátek hráváme dva mančafty proti sobě, pořád dokola. Tohle bude nový soupeř a úplně jiný hokej, se kterým jsme se ještě nesetkali,“ těší se Jindřich Šejba.

„Má jít o kluky, kteří hrávali hokej někdy do juniorky,“ prozradil směrem k očekávané výkonnosti Jágrových kanadských fanoušků. „Nepůjde o fanoušky na bruslích,“ upozornil Šejba.

Kladno hostilo Prostějov, dorazili i Travelling Jagrs z Kanady. Ilustrační snímek
Travelling Jagrs? To jsou moje děti. Jágr se v USA rozpovídal o své kariéře

Dorazit by mělo patnáct borců, v prvé řadě půjde samozřejmě o zábavu.

„Myslím, že to dopadne tak, že místo ionťáku rozdáme na obě střídačky pivo,“ směje se Jindřich Šejba.

„My z Old Boys nehrajeme do těla, někteří jsme už páni v letech. Chceme se takto domluvit i s Travelling Jagrs, aby šlo o exhibici a ne nějaký ostrý zápas,“ dodal závěrem.

V neděli by kanadská partička měla zamířit v Kladně na utkání s Libercem, pak odehrát ještě jeden exhibiční duel a poté zamířit zpět do zámoří.

Kladno hostilo Prostějov, dorazili i Travelling Jagrs z Kanady
Travelling Jagrs: Atmosféru si užíváme, i když Jaromír nehraje