Výběr Zdeňka Venery pro zápas rozšířili dva ofenzivní hráči z Jihlavy, Aleš Jergl a Adam Zeman. Naopak chyběl nejproduktivnější hokejista Juraj Mikúš.

Už po osmi minutách se zápas pro Olomouc nevyvíjel dobře, když poprvé inkasovali. Indiánům se podařila rychlá kombinace, kterou z mezikruží proměnil v gól obránce Michal Moravčík. Na druhé straně se snažili rychle kontrovat Ondrušek a Knotek, brankář Machovský si ale s oběma pokusy poradil.

Padesát sekund po první pauze se hnal do úniku olomoucký Herman, ale tísněný útočník Mory pálil mimo. Ve druhé části měli Hanáci třikrát výhodu přesilové hry, avšak v této činnosti se jim tradičně příliš nevedlo. V šanci byli do konce druhého dějství Jergl a Strapáč.

Olomoucký tým rozradostnil ve 43. minutě Tomáš Mikúš. Zpoza branky se natlačil před gólmana Machovského Miroslav Holec, puk poskakoval u brankoviště a slovenský forvard z úhlu uklidil do sítě. Hanákům se dál dařilo přehrávat domácí celek, jenže ani v závěrečných přesilovkách se pětitisícovka diváků dalšího gólu nedočkala a duel pokračoval do prodloužení.

Ve hře třech proti třem mohl aktivitu Kohoutů potrestat Sklenička, kterého ale v přečíslení dva na jednoho vychytal Branislav Konrád. Gólman Hanáků přežil bez inkasované branky i další horké chvilky a mohl se připravovat na samostatné nájezdy.

V této dovednosti se Konrádovi zadařilo, zlikvidoval všech pět nájezdů Plzně. Na druhé straně byl čtyřikrát úspěšný Machovský. Jan Eberle jej však ranou mezi betony překonal a rozhodl o těsné výhře Mory.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Moravčík (T. Svoboda, Indrák) – 43. T. Mikúš (Holec), rozhodující sam. nájezd Eberle. Rozhodčí: Bejček, Pešina – Brejcha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5002.

Plzeň: Machovský – Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Frühauf (21. Slovák), Pulpán – Kratěna, Lev, T. Svoboda – Indrák, Stach, D. Kubalík – Vondráček, Koreis, Vracovský – M. Chalupa, Preisinger. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Matai – Skladaný, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Jergl, Herman, Burian – T. Mikúš, A. Zeman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.