Po nezáživné první třetině se před brankami něco začalo dít až po přestávce. Domácí se v oslabení dostali do přečíslení, ale Nedbálek byl sám před gólmanem faulován. Překvapivě se však pískalo jen vyloučení.

V polovině utkání mohli domácí hrát čtyřminutovou přesilovku. Jenže vzápětí byl vyloučen Haluza. Ihned po vhazování navíc hosté otevřeli skóre.

A bylo ještě hůř! Nedbálek na obranné modré spadl a nabídl nájezd Nouzovi, který šancí nepohrdl – 0:2. Kohoutí vzápětí odpověděli, když v přesilovce vše propálil Ondrušek. Za další dvě minuty dostal Kucharczyk ideální přihrávku z rohu a bylo vyrovnáno.

„Mančaft si teď věří a branky nás nepoložili,“ pochvaloval si písecký kouč Josef Řeháček.

Skóre se ještě před druhou sirénou mohlo měnit. Jenže Šperger nedokázal puk dorazit do prázdné branky a na druhé straně proti Sedláčkovi neuspěl Kucharczyk.

Jihočeši šli po přestávce znovu do vedení, když se Šperger trefil přesně k tyči. „Bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje,“ poznamenal Řeháček.

Mora v závěru soupeře přitlačila. Domácí hráli dvě přesilovky, ale neujala se ani bomba Bartoně, která skončila na efektním rozkleku Sedláčka.

„Začalo se vlažně a pak se hrálo ještě hůř. Chybí nám týmový duch, bojovnost, tedy to, co nás vyneslo na třetí místo. Hosté si svou bojovností výhru zasloužili,“ musel přiznat olomoucký trenér Petr Fiala.

HC Olomouc – IHC KOMTERM Písek 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Ondrušek (Haluza, Bartoň), 36. Kucharczyk (Kucsera, Kolouch) – 30. Nouza (Melka), 32. Nouza (Havran, Melka), 45. Šperger (Mrkvička, Polodna).

Rozhodčí: Humpolíček – Klein, Skopal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 872.

HC Olomouc: Kašík – Janáček, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Kotvan, Staněk, Vrána – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Marosz, Herman, Haluza – Pšurný, Ministr, Vodný – Kucsera, Zbořil, Lehečka.

IHC KOMTERM Písek: Sedláček – Havran, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Vráblík, Lukáč, Dvořák, Kanov – Nouza, Melka, Kudrna – Antončík, Luňák, Nedorost – Polodna, Šperger, Mrkvička – Ferebauer, Vaniš, Suja.