Dlouho to vypadalo, že se olomoučtí hokejisté ve druhém zápase za sebou střelecky neprosadí. Poté, co ve Zlíně 50 minut gólově mlčeli, dokázali v závěru základní hrací doby vyrovnat a v prodloužení nakonec zápas otočit.

Trenérské duo Kohoutů Zdeněk Moták & Jan Tomajko mohlo poprvé v přípravě využít defenzivní opory Jiřího Ondruška a Jana Jaroměřského. Oba zasadili vedle sebe hned do první pětky. Jenže pro navrátilce to nebyl úplně šťastný zápas, byli u obou zlínských branek. Jejich formace zaspala začátek první a druhé třetiny.

Už po třiceti vteřinách hry dopravil puk za záda Jana Lukáše Tomáš Fořt, ve druhém dějství pak Hanáci pozapomněli na Jakuba Šlahaře, který střelou z první vedení Beranů navýšil.

Slovenský nadějný obránce HC Olomouc Matúš Hlaváč.
Hokej se hraje s pukem, tak proč ho odpalovat? říká mladík Hlaváč

Přitom to mohlo být před první přestávkou jinak. Slovenský útočník Marek Hecl se už už radoval ze své první trefy v novém působišti, jeho nadšení ale bylo předčasné. Puk totiž dostal do sítě o chviličku později, než zazněla úvodní siréna.

Během druhé části drobila hru častá vyloučení, hned tři byla ze strany Olomouckých, kterým se příliš nedařilo. Radost skupince hostujících příznivců, jejichž fandění bylo dobře slyšet i přes fukary, které rozháněly mírný opar nad ledem, přinesl až v 51. minutě Petr Strapáč, který umně sáhl do Kolouchova nahození. Zmrazil tím čekání na gól, které v součtu s utkáním v Brně trvalo necelých 111 minut. A díky teči úřadovali Kohouti ještě jednou, sedm minut po Strapáčovi se povedla i Davidu Ostřížkovi. Rázem bylo vyrovnáno.

A veselo na straně hostů bylo ještě jednou. Za nerozhodného stavu se nastavilo pět minut, ale po bombě Davida Škůrka v přesilovce se ani neodehrály celé. Kohouti tak zdařilým závěrem dokázali smazat trápení z drtivé většiny zápasu, a v přípravě tak zapsali první venkovní zářez.

Než se s Berany potkají v přípravě podruhé – tentokrát doma ve čtvrtek 29. srpna – zamíří zítra do Třince.

PSG Berani Zlín – HC Olomouc 2:3 po prodloužení (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Fořt (Freibergs), 21. Šlahař (Herman, Fořt) – 51. Strapáč (Kolouch), 58. Ostřížek (Knotek, Jaroměřský), 63. Škůrek (Strapáč). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Tošenovjan, Rožánek. Vyloučení: 5:6, navíc Köhler 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1358.

Zlín: Kořének – Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Žižka, Nosek, Ferenc – Šlahař, Fořt, Herman – Okál, Sedláček, Szturc – Dufek, Honejsek, Köhler – Fryšara, Popelka, Kubiš. Trenéři: Stavjaňa a Hamrlík.

Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Valenta, A. Rutar – Ostřížek, Knotek, Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Kořenek – Laš, Handl, Hecl. Trenéři: Moták a Tomajko.