Hanáci přitom s Východočechy dlouho drželi krok.

„Dvě třetiny se nám dařilo nepustit Hradec do náskoku, myslím, že jsme hráli dobře do obrany. Třetí třetina ale rozhodla,“ zmínil po utkání Jan Tomajko, který se vrátil na střídačku ke kolegovi Zdeňku Motákovi.

Do třetí třetiny šli olomoučtí jen za jednobrankové ztráty, ale pouze 80 vteřin po jejím začátku se po zmatcích v hostující obraně prosadil Vladimír Růžička a výchozí pozice byla pro Hanáky rázem zase o něco horší.

„Ten druhý gól, který jsme dostali po chybě, nejspíš rozhodl,“ štvalo Tomajka.

ZAHOZENÝ NÁJEZD A PŘESILOVKA PĚT NA TŘI

Důležitých okamžiků, proč Kohouti popáté v řadě nebrali ani bod, bylo ale na královéhradeckém ledě víc.

„V první třetině jsme neproměnili trestné střílení a ve druhé dlouhou přesilovku pět na tři, což byl jeden z důvodů, proč jsme nebodovali,“ vrátil se k podstatným momentům, kdy útočník Lukáš Kucsera ve čtvrté minutě neproměnil proti domácímu gólmanovi Štěpánu Lukešovi nájezd a kdy Mora v závěru druhého dějství zahodila minutu a 26 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku.

Ačkoliv Jan Lukáš, který dostal v brance příležitost podruhé za sebou, dělal co mohl, po gólech Filipa Pavlíka a Vladimíra Růžičky inkasoval ještě z holí Petra Koukala a v 56. minutě podruhé od Filipa Pavlíka.

Na tuto trefu nahrál ex-olomoucký útočník Aleš Jergl. Nicméně největší chvála se po utkání snesla na brankáře Lukeše, který jinak zastává roli druhého brankáře.

„Jsme rádi za vítězství. Perfektní výkon předvedl náš gólman Štěpán Lukeš, který vychytal nulu, což nám obrovsky pomohlo,“ zasypal Lukeše superlativy David Kočí, asistent trenéra Vladimíra Růžičky. „Jsme spokojeni i s výkonem mančaftu,“ dodal bývalý obávaný hokejový bijec.

NA MARODCE I OSTŘÍŽEK

Zatímco Hradec se vyhřívá na příjemném čtvrtém místě, Mora je zadrhnutá na jedenáctém fleku. Nutně by už potřebovala vyhrát, jenže k duhu jim rozhodně nejde plnící se marodka. Oproti zápasu v Třinci jí na ledě Hradce Králové chyběl David Ostřížek, a i proto měla k dispozici jen 10 útočníků.

Jednoduchou práci Hanáci nebudou mít ani v úterý, kdy od 17 hodin hostí první Plzeň.

Mountfield HK – HC Olomouc 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. F. Pavlík (M. Chalupa, Cingel), 42. V. Růžička (Smoleňák), 48. Koukal (Blain), 56. F. Pavlík (Jergl). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:32. Bez diváků.

Hradec Králové: Š. Lukeš – Zámorský, Nedomlel, Blain, Hronek, F. Pavlík, Jank, R. Pilař – Smoleňák, Cingel, Orsava – Kelly Klíma, V. Růžička, J. Sklenář – M. Chalupa, Lev, Perret – Jergl, Koukal, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička st, Branda a Kočí.

Olomouc: Lukáš – Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, T. Černý – V. Tomeček, J. Knotek, Burian – Kucsera, Nahodil, J. Káňa – Bambula, Čachotský, Olesz – Mácha. Trenéři: Moták a Fiala.