„S obrovským smutkem jsme přijali zprávu o tragickém úmrtí v rodině Petra Vrány. Stalo se tak několik desítek minut před plánovaným začátkem úterního utkání 50. kola extraligy mezi Oceláři a Litvínovem. Vedení obou klubů se spolu s ředitelem soutěže dohodli na odložení utkání a nalezení náhradního termínu zápasu,“ stojí v prohlášení hokejového Třince z úterního večera s tím, že klub nebude zveřejňovat další podrobnosti. Věc nadále prověřuje policie.

Hrůznou informaci pochopitelně zaregistrovaly také ostatní hokejové kluby napříč republikou. „Celá organizace HC Sparta Praha s hlubokým zármutkem přijala zprávu o tragické události v rodině bývalého kapitána Sparty Petra Vrány. Petře, jsme s Tebou! Prosíme o respektování soukromí kapitána HC Oceláři Třinec,“ píše se na oficiálních facebookových stránkách Sparty, odkud Vrána jako kapitán v lednu 2019 do Třince přestupoval.

„HC Vítkovice Ridera si dovoluje na dálku vyjádřit nejhlubší soustrast kapitánovi Třince Petru Vránovi. Všichni členové hokejových Vítkovic s těžkým pohnutím přijali informaci o obrovské životní tragedii někdejšího hráče modro-bílého celku. V takto těžkých chvílích jde stranou jakákoli sportovní rivalita a vše v tomto momentu nepodstatné. Je těžké najít slova, která by jakkoli zmírnila tak obrovskou bolest. Prosíme všechny, aby ctili a respektovali Petrovo soukromí. Myšlenky i případné modlitby všech Vítkovičáků jsou s Petrem,“ sdělují oficiální stránky Vítkovic, kde strávil Vrána dvě stříbrné sezony v letech 2009 až 2011.

„Jsou chvíle, kdy musí jít sport stranou. Za celý klub vyjadřujeme upřímnou soustrast třineckému kapitánovi,“ dá se dočíst na facebooku celku HC Verva Litvínov, jejichž zápas v Třinci byl právě kvůli tragédii odložen.

„Za celý klub vyjadřujeme Petru Vránovi i jeho rodině upřímnou soustrast a přejeme hodně sil,“ vzkazují z Olomouce.

V podobném duchu hovoří také v Hradci Králové, Liberci, Plzni, Pardubicích nebo Karlových Varech.

Třinecká Werk Aréna.
Tragédie! Žena kapitána Ocelářů přišla o život. Zachraňovala topící se štěně

Kromě klubů reagovali na skličující zprávu také jednotlivci.

„Strašná tragédie v Třinci. Myslím na Petra Vránu a jeho nejbližší ať to zvládnou. Nedokážu si ani představit čím teď prochází,“ uvádí na svém twitterovém účtu Jakub Koreis, bývalý útočník, který má doma extraligové stříbro a bronz s Kometou Brnu. V současné době je hokejovým expertem na stanici O2 TV Sport.