I když domácí po první třetině vedli 4:1, důležitý zápas nakonec prohráli 6:7 a s odstupem zůstávají poslední.

Co vůbec přimělo bývalého reprezenta k návratu na led?

„Nejspíš se nevyhneme baráži. Podle svazových řádů musí hráč, který nastoupí do baráže, odehrát aspoň padesát procent zápasů základní části. Chci mužstvu pomoci v závěru sezony,“ vysvětloval Sršeň.

Sám na ledě dlouho nepobyl.

„Za třetinu jsem odehrál tak dvě střídání. Chodil jsem hlavně na přesilovky, kde jsem mohl uplatnit své zkušenosti,“ řekl Sršeň.

Pro svůj výkon neměl slova chvály.

„Jak bych to zhodnotil? Špatně. Tři roky jsem nic nedělal. Aspoň na přesilovky to bylo jakž takž. Třeba to po měsíci trénování bude lepší,“ doufá.

Uničovského šéfa hodně mrzela zbytečná porážka. Jeho tým po první třetině vedl 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže nebylo. Hosté ve druhé dvacetiminutovce skóre otočili a vyhráli 7:6.

„Moc tomu nerozumím. Taková situace by se měly stávat jednou za sezonu. Ale už ve Frýdku jsme vedli 5:1, ale domácí vyrovnali. Nakonec jsme byli rádi za výhru 7:6,“ připomněl utkání čtvrtého kola.

Uničovští hokejisté jsou od začátku sezony na posledním místě a jejich ztráta na konkurenční týmy se neustále prohlubuje. Z posledních dvou zápasů přitom mohli mít Hanáci plný počet bodů. Nejprve dovolili brněnské Technice vyrovnat tři sekundy před koncem a vyhráli 5:4 až po samostatných nájezdech.

„V závěru jsme znovu doplatili na individuální chybu,“ litoval Sršeň.

Pak přišla zbytečná ztráta s Frýdkem. „Je to neomluvitelné. Dostává nás to strašně dolů. Kdybychom naplno bodovali, tak by se situace na konci tabulky vyrovnala,“ uvědomuje si Sršeň.

V uničovské sestavě stále chybí zkušený obránce Petr Pavlas.

„Měl těžký výron a skoro měsíc sádru. Proti Uherskému Hradišti by už mohl nastoupit,“ věří, že opora bude v pořádku na konci listopadu.

V následujících dvou kolech uničovské hokejisty čekají těžcí soupeři. Ve středu zajíždí na led Havířova a v neděli hostí vedoucí Šumperk.