Tomajko za Moru nasázel Drakům hattrick

ŠUMPERK - Hokejisté Olomouce porazili v přípravném utkání šumperské Draky až po samostatných nájezdech, navzdory tomu, že vedli už 3:0. V dresu Mory se rozehrává zatím nezaměstnaný Jan Tomajko, který vsítil tři branky.

24.8.2007

Jan Tomajko na ledě.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Draci bez řady opor se dlouho pouze bránili dobře bruslící a kombinující Moře, díky neuvěřitelnému závěru ale nakonec vybojovali remízu, která má cenu vítězství. Olomouc nastoupila se všemi oporami včetně bývalého reprezentanta a mistra světa Jana Tomajka, jenž si v utkání připsal hattrick. V polovině zápasu vedla Olomouc už 3:0. Ve 35. minutě však zavelel k obratu a k radosti domácího kotle přesilovkovou tečí Matěj Pekr.

Na začátku závěrečného dějství pak napodobil svého kolegu z juniorského útoku i Radek Fischer a Draci začali razantní obrat, a dokonce sahali po vítězství. V poslední minutě však Kohouti Žajglou vyrovnali. Na řadu přišly samostatné nájezdy, které Mora vyhrála 2:1. „Dvě třetiny jsme hráli opravdu velice dobře. Jediná naše chyba byla, že jsme nedali více gólů. Domácí příchodem nových hráčů ožili, začali se střelecky prosazovat a dostali se do euforie. Na nás naopak padl útlum a přestali jsme hrát to, co jsme měli,“ prozradil k zápasu trenér Olomouce Petr Fiala.

„Dvě třetiny jsme ale hráli opravdu hrozně, teprve s příchodem mladých útočníků Pekra s Fischerem do hry jsme to rozhýbali. Oba podali opravdu výborný výkon,“ doplnil trenér Draků Jindřich Setikovský.

Draci Šumperk – HC Olomouc 5:6 po s.n. (0:1, 1:2, 4:2)

Branky: 35. Pekr, 45. Fischer, 48. Martinka, 52. Obdržálek, 53. Martinka - 9. Tomajko (Vyrůbalík), 23. Tomajko (Brančík), 30. Ministr (Kříž), 51. Tomajko (Vyrůbalík, Bartoň), 60. Žajgla (Bouz).

Olomouc: Sedlář - Vyrůbalík, Paška, Kříž, Janáček, Ondrůšek, Zapletal, Koktan, Bartoň – Bouz, Ministr, Žajgla, Tomajko, Brančík, Meidl, Rak, Čuřík, Zbořil, Rajnoha, Venkrbec, Luňák. Trenéři Petr Fiala, Petr Vlk.