Olomoučtí hokejisté zvládli úvodní duel, když vyhráli 2:1. Výsledek však dával tušit, že Moru nečeká snadná série. To se potvrdilo v odvetě, kterou Středočeši vyhráli 3:2.

„V Olomouci jsme dokázali vyhrát jeden zápas, o což všechny hostující týmy usilují. Hráli jsme na krev, což podpořil výborný výkon gólmana,“ pochvaloval si benátecký trenér Milan Černý.

Série se tak za stavu 1:1 stěhovala na led rezervního týmu extraligového Liberce. Kohouti do branky nasadili Kašíka a oba duely vyhráli 3:2 a 4:0.

„Doma jsme nedokázali ani jednou vyhrát. V prvním zápase jsme byli lepší a vylámali jsme si zuby v koncovce. Druhé utkání bylo nevydařené,“ okomentoval domácí porážky Černý.

Za stavu 3:1 se očekávalo, že Hanáci na domácím stadionu vyhrají a rozhodnou o postupu. Jenže Mora neproměnila dvě trestná střílení a stejný počet samostatných nájezdů a prohrála 1:4.

„Vedli jsme 3:1 a mysleli jsme, že je konec. To se nám vymstilo. Benátky se zase dostaly do hry,“ přiznal olomoucký kouč Jan Tomajko.

Jeho benátecký protějšek ocenil, že se mužstvo vzchopilo a sérii předem nevzdalo.

„Nadechli jsme se a mužstvo ukázalo morál,“ ocenil Černý.

V šestém utkání Hanáci zaspali úvod zápasu a po první třetině prohrávali 0:4. Hosté se oklepali, mohli vyrovnat, ale nakonec prohráli 3:5.

„Odehráli úžasný zápas doma. Dostat se do sedmého duelu s Olomoucí, která má silný kádr a hraje dobrý hokej, byl pro nás úspěch,“ považoval si Černý.

V sedmém utkání olomoučtí trenéři na led nasadili tři pětky a od začátku šli za postupem. Nakonec Kohouti vyhráli 5:3.

„Byly to nervy až do posledního zápasu. Na druhou stranu je sedmé utkání pro diváky atraktivní. Taky pro hráče je to dobrá zkušenost,“ vyzdvihl Tomajko.

„Mrzí mě, že jsme Olomouc nevyřadili,“ dodal trenér Černý.