V předchozích čtyřech zápasech, v nichž se prodlužovalo, přitom Kohouti vždy prohráli.

„Jsme rádi, že jsme získali aspoň dva body, protože na penalty jsme v této sezoně ještě nevyhráli,“ oddechl si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Hosté hned v úvodu otevřeli skóre. Víc ze hry přitom měla do té doby Horácká Slavia.

„Nejhorší byli pro nás první tři minuty. Byli jsme trošku nepřipravení a domácí se dostali do několika šancí,“ přiznal Tomajko.

Hosté mohli své vedení zvýšit, ale další šance už neproměili.

„Škoda, že jsme nedali víc gólů,“ litoval Tomajko.

Zákonitě přišel trest. Gólman Kašík už totiž donekonečna nemohl držet čisté konto, jak se mu to povedlo v předchozích dvou zápasech.

„Hráči měli za úkol střílet ze všech pozic a nakonec jsme vyrovnali,“ uvedl třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Domácí měli přitom i při nájezdech dvakrát navrch. V první sérii proměnil Dolníček, zatímco za Moru vyrovnával až na poslední pokus Šedivý. Po dalším úspěšném pokusu Buriana šla Třebíč opět do vedení, ale Kucharczyk dvěma zásahy rozhodl.

„Mrzí mě, že jsme v nájezdech neproměnili dva mečboly. Ale s bodem jsem spokojený,“ dodal Pokorný.

První liga pokračuje sedmnáctým kolem ve středu. Mora na domácím stadionu od 18 hodin přivítá dvanáctý Písek, s nímž ve čtvrtém kole prohrála 2:3 po samstatných nájezdech.

Jihočeský tým má nejhorší útok v první lize, když v dosavadních šestnácti zápasech nastřílel jen 31 gólů. Písek navíc nemá nejlepší formu. Z posledních pěti zápasů získal jen dva body za výhru 4:3 v prodloužení na ledě posledního Mostu.

V kádru je však řada zkušených hokejistů v čele s útočníkem Radkem Bělohlavem nebo obránci Roman Němeček a David Všetečka. Týmu vypomáhá v rámci hostování ze Sparty i olomoucký odchovanec Lukáš Luňák.