„Předvedli jsme výborný výkon ve všech směrech, nejlepší v play-off. Rádi bychom na něj navázali v sobotu,“ hlásil spokojený trenér Zdeněk Moták.

Mora v domácím zápase při odvracení plzeňského mečbolu ukázala, že řeči o roli outsidera celé série byly jen teorií.

„Atmosféra v kabině byla bojovná, byli jsme nabuzení na to, že to jdeme urvat. I za stavu, kdy jsme prohrávali, jsem věřil, že to otočíme,“ vyprávěl Zbyněk Irgl, jeden ze strůjců velké olomoucké výhry.

Jan Švrček a Miroslav Holec (zády) slaví gól na 3:1.
Takto Mora otočila bitvu s Plzní. Všechny góly na fotkách

"Dnes jsme na Olomouc neměli"

Západočeši na Hané sice vedli díky přesilovkovému gólu Václava Nedorosta, k proměnění postupového mečbolu měli ale daleko.

„Dali jsme gól z ničeho, Mora byla ve všem lepší a zaslouženě vyhrála,“ prohlásil plzeňský trenér Ladislav Čihák, jehož tým předvedl nejslabší výkon v celé sérii.

„Olomouc nás přehrála, dneska jsme na ně neměli,“ přiznal útočník Vojtěch Němec.

Sváteční střelci

Hanácký tým k výhře nasměrovali netradiční střelci. Jako první Plecharénu rozjásal Lukáš Nahodil, který doručil do sítě gólovou přihrávku z rohu kluziště od Jana Knotka.

Vítěznou trefu si ještě ve druhé třetině připsal krásnou ranou z otočky do šibenice František Skladaný – autor teprve třetího gólu v sezoně.

„V play-off se to ale neřeší, jestli dá gól Franta, nebo Pepa. Je to úplně jedno,“ konstatoval Zbyněk Irgl, který až do šestého zápasu střelecky mlčel.

„Každý z hráčů musí přinést něco k tomu, aby mužstvo bylo úspěšné. Je jedno, jestli dá góly Irgl, nebo Švrček. My ale ty góly potřebujeme dávat a když se nám to daří, tak dokážeme podat sebevědomý zodpovědný výkon, který nám sluší,“ vyprávěl kouč Moták.

Jeho slova potvrdil na startu třetí třetiny právě Jan Švrček.

Olomoucký obránce ujížděl v tandemu na Dominika Frodla, nic nevymýšlel a parádní bombou pod víko srazil plzeňské Indiány definitivně k zemi.

„On je přímočarý střelec,“ chválil řízného beka Moták.

Fanoušci Mory na šestém čtvrtfinále Olomouc - Plzeň 4:1
Euforie burácela plecharénou! Najdete se v hledišti?

Irgl: Obrovský dík fanouškům

V závěru si už Kohouti užívali ovace tribun a hlídali si náskok.

„Lidem patří obrovský dík za to, že i když prohráváme, tak jsou pořád s námi,“ vzkázal Zbyněk Irgl, který se dvě minuty před koncem poprvé v sérii střelecky prosadil, když trefil prázdnou plzeňskou svatyni.

Na dlouhé oslavy ale v Olomouci nebyl čas. Už v sobotu se Kohouti poperou o vytoužený postup do semifinále.

„Já prostě věřím, že tu čtvrtou výhru urveme. Bude to těžké, ale věřím, že to zvládneme,“ prohlásil Zbyněk Irgl před magickým zápasem číslo sedm.

„Věřím ve férový boj muže proti muži a že to bude vyvrcholení série,“ dodal olomoucký kouč Moták.

František Skladaný v šestém čtvrtfinále proti Plzni
Skladaný: Šli jsme za tím. Věděli jsme, že další šance už nebude

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 34. Nahodil (J. Knotek, Jergl), 38. Skladaný (Nahodil, Ondrušek), 43. Švrček (J. Káňa), 58. Irgl (Strapáč) - 27. V. Nedorost (Čerešňák, Jan Kovář). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Kolouch (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 3:3.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Nahodil, Laš - Holec, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Tomajko a Moták.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Moravčík, N. Jones, Allen, Vráblík, Pulpán - Gulaš, Jan Kovář, V. Nedorost - Indrák, Kracík, Pour - Stach, Preisinger, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

V areálu na Nových Sadech slavnostně otevřeli nové zázemí pro regionální fotbalovou akademii. Uprostřed Karel Poborský, vpravo předseda FK Nové Sady Josef Ondroušek
Poborský otevřel areál na Nových Sadech. Nádhera, tiše závidím, řekl