Po pondělní výhře Mladé Boleslavi v Mostu 6:3 Kohouti klesli na druhé místo a Rebelu patří sedmá příčka. Pokud by oba týmy na stejných pozicích zůstaly i po základní části, hrály by spolu čtvrtfinále. Do konce základní části ještě ale zbývají tři kola a konečné umístění se v současnosti nedá vůbec odhadovat.

Olomoucké hokejisty po dvou výhrách nad outsidery, Pískem 6:1 a Berounem 2:1, čeká zcela jiný soupeř. Rebel patří k daleko ofenzivnějším týmům. „Je to kvalitní mužstvo se šikovnými útočníky. Tento zápas nás prověří před play off," avizuje olomoucký trenér Jan Tomajko.

O útočném pojetí mužstva z Kotliny vypovídají i velmi dobré statistiky jednotlivých hráčů. V elitní dvacítce kanadského bodování první ligy je hned pět hráčů Rebelu. Nejvíce se daří Ladislavu Rytnauerovi, který nastřílel sedmnáct gólů a na dalších dvaadvacet přihrál. Jen o bod méně má Lukáš Endál (16 + 22), který si v této sezoně připsal pět startů za extraligové Pardubice. Příliš nezaostávají ani Roman Vondráček (12 + 24), Petr Polodna (11 + 25) a Milan Kostourek (11 + 24).

Vzhledem k tomu, že oba soupeři na sebe mohou narazit na úvod play off, nabízí se otázka, jestli dnešní vzájemný zápas nebude ovlivněn taktickými hrátkami. „To si ale nemyslím," odmítá Tomajko.

Rebel bojuje o co nejlepší pozici před play off. Na šestou Jihlavu ztrácí čtyři body a před osmým Hradcem má bezpečný osmibodový náskok.

Tým spolupracuje s extraligovou Kometou, a tak na Hanou dorazí hráči, kteří dříve působili právě v Moře. Olomouckým fanouškům jsou známa jména jako Tomáš Protivný, Radim Ostrčil nebo Petr Polodna.

V této sezoně se Kohoutům na Rebel nadmíru daří. Olomoučtí hokejisté ve vzájemných zápasech ještě neztratili ani bod, když Havlíčkův Brod postupně porazili 3:1, 4:2 a 4:1.

Utkání 50. kola první ligy mezi HC Olomouc a HC Rebel Havlíčkův Brod začíná v obvyklých 18 hodin.