„Z mého působení v Olomouci to byl nejhorší zápas. Nastoupili jsme ve čtyřech pětkách a nějak nám to nesedlo. Nedostali jsme se do tempa. Obránci hráli poprvé na čtyři dvojice. Nebylo to o podcenění,“ řekl zkušený bek, který v Moře s největší pravděpodobností zůstane do konce sezony.

Zápas jste ale měli dobře rozehraný. Proč došlo k takovému obratu?

Hned na začátku jsme dali gól. Pak jsme ale dostali blbou branku a naše hra šla dolů. Znojmo se uklidnilo a hrálo to, co potřebovalo.

I tak jste ale měli spoustu šancí, že jste mohli vyhrát.

V závěru jsme ale už byli v takové křeči, že jsme moc chtěli. Zbytečně jsme se v útoku zbavovali puku. Chyběl nám klid a to, co jsme hráli v předchozích zápasech. Svou roli hrála i špatná bilance ze vzájemných zápasů.

Třetí třetina byla navíc hodně nervózní a téměř pořád jste hráli v oslabení. Čím to?

Myslím si, že utkání nezvládl ani pan rozhodčí. Byl to nejslabší sudí za mého působení v Olomouci. Kazil na jednu i druhou stranu.

V Olomouci jste na hostování ze Vsetína, které v nejbližší době bude končit. Můžete prozradit, kde sezonu dohrajete?

Určité nabídky mám, ale vypadá to, že bych měl zůstat tady. Současně bych v rámci střídavých startů měl nastupovat i v extralize. Během nejbližších dnů by se to mělo dořešit.

Jak zatím hodnotíte své působení v Olomouci? Trenéři si pochvalují, že jste pozvedl hru celého týmu.

Mám rád hokej. Přišel jsem s cílem pomoci Olomouci. V zápasech, které jsem odehrál, jsem se cítil dobře. Nestěžuju si. Ještě kdyby bylo na stadionu lepší zázemí, tak by to bylo super.

Několik týdnů jste však chyběl kvůli zlomené čelisti.

S tím už nic nenaděláte. To je hokej.

Po zranění nastupujete s ochranným plexisklem. Jak jste si na tuto novinku zvykl?

Musím přiznat, že ze začátku mi to hodně vadilo při pohledu dolů. Postupem času si ale na to člověk zvyká. Teď budu volat doktorovi, který mě operoval, a zeptám se ho na to, jak dlouho budu muset mít plexisklo. ⋌(map)