Velezkušený bek Radim Tesařík nejprve lehkým nahozením vybídl ke gólové teči Richarda Brančíka, který zvýšil na 2:0.

Stejný gard měla i akce před třetí brankou, když Tesaříkovu dělovku vyrazil hostujicí gólman opět na hokejku olomouckého kapitána, který potřetí rozvlnil síť brankáře Koutského.

První domácí zápas v dresu Kohoutů tak bývalému reprezentačnímu obránci vyšel na výbornou.

Odehrál jste za Olomouc druhé utkání, jak byste ho zhodnotil?
Oproti Hradci Králové to bylo takové urputnější, protože Vrchlabí sem přijelo bránit a hráli dobře ve středním pásmu. V první třetině jsme se přes ně nedokázali prosadit. Myslím si, že nám hodně pomohl první gól. Potom už se dá říct, že jsme hráli, to co jsme chtěli. Pak jsme dali na 3:0 a chtěli jsme to uhrát bez inkasované branky, to se ale bohužel nepovedlo. Vrchlabí pak sice ještě jelo nájezd, ale pomohl nám výborný brankář, který to měl hodně těžké, protože během zápasu toho na něj moc nešlo.

Vynechal jste druhou branku, která byla původně připsána vám, nakonec si ji ale přivlastnil Richard Brančík. Jak se to seběhlo?
Branča mi pak říkal, že to lízl. Viděl jsem, že je tam trochu mezera mezi hráči, a tak jsem to tam jenom tak nahodil z nouze. A zapadlo to do brány.

Při třetí už to ale jako nahození z vaší strany nevypadalo.
To už jsem mířil na bránu. Chtěl jsem to hlavně trefit, pak se to dobře odrazilo k našemu hráči a byla z toho třetí branka.

Jak jste se zatím stihl sžít s týmem?
Byl jsem tu na třech trénincích. Ono se ani nedá nějak sžívat, to vám stačí jeden dva tréninky a trochu nacvičit přesilovku. Teď se navíc hraje skoro každý druhý den, během týdne nás teď čekají tři zápasy, takže ani moc natrénovat nejde.

Jak jste byl spokojený s premiérou před vlastním publikem?
Vyhrálo se, je to dobré. Nestěžuju si.

Jak na vás zatím působí první liga, překvapila vás v něčem?
Abych pravdu řekl, tak jsem první ligu nesledoval. Snad přes deset let jsem ji neviděl, naposledy možná ještě, když jsem ji hrál před patnácti lety za Vsetín. Zatím jsem zažil jen ty dva zápasy v Hradci a s Vrchlabím a zdá se mi, že je ta soutěž strašně vyrovnaná.

Je tam velký rozdíl, třeba v kvalitě hráčů?
V Hradci měli dvě pětky takové kvalitnější, Vrchlabí zase tu svoji první. Jsou to víceméně mladí kluci, co se nedostali do extraligy, draví bruslaři. Pro mě, starého pardála, je těžké chytat takové mladíky.

Sezonu jste začal ve Vsetíně, teď jste si domluvil hostování v Olomouci. Neměl jste žádné jiné nabídky?
Hrál jsem na Vsetíně a jediné nabídky, které byly, byly z daleka. To už se mi nechtělo. Teď jsem se tady domluvil na měsíc, a kdyby se zadařilo, tak tu můžu zůstat a nebo ještě zkusit extraligu. Ale nechce se mi nikam jezdit, muselo by to být na Moravě.