Hráči Mory více regenerují a věnují se různým sportům, zejména tenisu, ve kterém včera odehráli společný turnaj.

Regenerační týden

Mírný odpočinek je na místě. Trenérské duo Vlk – Fiala totiž pro své svěřence naplánovalo sice pestrou, ale náročnou přípravu. A samotní, byť hodně zpocení hráči, si ji nemohou vynachválit. „Líbí se mi to. Zažil jsem i náročnější přípravy, po kterých jsem téměř nemohl chodit, ale to k ničemu nebylo. Teď je to vyvážené, s regenerací, se vším. Moc se mi to líbí,“ pochvaluje si přípravu útočník Zbořil.

Dvoufázové tréninky v tomto týdnu vystřídaly tolerantnější jednofázové. Ale ne na dlouho. „Měli jsme tento týden lehčí jednofázové tréninky. Je pravda, že teď děláme více tréninky, které jakoby tolik nebolí, ale jsou stejně důležité jako objemy všeobecné vytrvalosti. Pro hráče je malinko schůdnější je absolvovat, ale zase, že by to bylo o tolik lehčí, se říct nedá,“ poznamenal trenér Mory Petr Fiala, který už dnes naordinoval hráčům o něco ostřejší trénink. „Nějaké sprinty přes překážky. Bude to trošičku náročnější,“ podotkl kouč.

Turnaj patřil zkušeným


Vrcholem týdne byl předem domluvený tenisový turnaj. Po vzoru právě probíhajícího Roland Garros se i Kohouti včera rozhodli změřit své síly na pomalém antukovém povrchu. Nejen hráči, ale i členové realizačního týmu vytvořili deblové páry, vybrali bank a šlo se na věc. Hokejisté měli jasnou motivaci. Porazit dvojici složenou z trenéra Petra Fialy a sportovního manažera Josefa Podlahy. Nepodařilo se. Zkušené duo mělo nejpřesnější ruku a po zásluze vyhrálo. „Za nás se hrál asi ten tenis víc,“ žertoval Fiala a sportovně dodal: „Kluci jsou víc unavení. Ono se to nezdá, ale mají to v nohách. Časem se zlepší. U tenisu se i já zlepšuji věkem. U čtyřhry se tolik neběhá. Musíte se dobře trefit.“ Ví, jak na to, Fiala.

Sportovní manažer Josef Podlaha považoval za největší soupeře v turnaji Martina Bouze a Jakuba Bartoně, s nimiž odehráli poslední zápas. „Z těch jsem měl největší strach. Hrají dobře,“ přiznal kvality soupeře. S trenérem Fialou si navíc na kurtu nadmíru sedli, což vyplývá i z Podlahova hodnocení deblového partnera. „Vynikající, inteligentní, nekazí. Navíc nám to vyšlo, že on je levák a já pravák. Oba neumíme bekhend, což nevadilo, protože jsme hráli na forehendové straně,“ řekl Podlaha.

Nový manažer ale zároveň přiznal určitou výhodu. „Hrával jsem tenis do třinácti let souběžně s hokejem. Ale byl jsem znechucený tenisovým trénováním forehand po lajně tři hodiny, takže mě to nebavilo. Ani tenis rekreačně nehraju. Na kurtě jsem byl po pěti letech,“ dodal Podlaha.

Kohouty kosí zranění


Petr Fiala měl i přes výhru přece jen důvod se zamračit. Trápí jej totiž poměrně úzký kádr. Mimo je zraněný Milan Ministr, k němu se přidal i Jakub Čuřík laborující s loktem. A aby toho nebylo málo, zánět zubů skolil Davida Kovalovského.

„Objevili se nám tam i nějaké nemoci. Takové věci se nedají ovlivnit. David Kovalovský měl zánět a trhali mu zub. Má antibiotika, takže není v přípravě. Jurdič je na dvacítkách. Kádr není moc široký, ještě navíc když nějací hráči odpadnou, tak je nás šestnáct v tréninku, a to není do her ideální. Jinak až na Ministra, který je už po operaci a snad začne za chviličku trénovat, se nikdo nezranil tak, aby to vyloženě narušilo přípravu. Takže zatím dobrý,“ dodal Fiala.