Jan Švrček, který si v úterý proti Spartě střihl hodně těžkou a nadstandardní směnu, ale plánuje Bílým Tygrům pořádně znepříjemnit život. „Budeme chtít naplno bodovat,“ prohlásil.

Čeká vás v domácím zápase s Libercem ještě těžší šichta než než v úterý na ledě Sparty?
Liberec je určitě těžší soupeř než Sparta. Dlouhodobě podává špičkové výkony, ne nadarmo je první. Lidi se mohou těšit na pěkný hokej, my budeme chtít bodovat naplno. Podle toho se k tomu postavíme, budeme se snažit hrát agresivně, střílet co nejvíc puků na bránu a co nejvíc jim znepříjemnit jejich hokej.

V minulém zápase se Spartou vám naměřili nejvyšší čas strávený na ledě za celou sezonu – 27:39. Jak se cítíte po fyzické stránce?
Po zápase, když hrajete do těla, blokujete střely, bruslíte, je tělo unavené, rozbombardované. Druhý den je vždycky takový nejhorší. Důležitá je regenerace a stihnout se zotavit do dalšího zápasu.


Daří se to?
Zápasy jdou celkem rychle po sobě a síly ubývají. Já si ale myslím, že se s tím pereme celkem statečně. Útočníci nám celkem poslední zápasy pomáhali, takže to nebylo zas úplně nejhorší.

Je potřeba rozložit síly mezi více víc obránců? Nejde hrát pořád na čtyři pět beků, že?
Máme to teď těžké. Hodně beků je zraněných, další se vracejí po zranění. Situace je taková jaká je a musíme se s tím vypořádat, jak nejlépe umíme.

Po prohře s Litvínovem jste vypadli z elitní desítky, ale výhrou na Spartě jste si ji vybojovali zpět. Je to pro vás povzbuzení, že jste dál na příčkách, kde chcete být i po základní části?
Tabulka je napráskaná, o místa v předkole bojuje pět týmů. My to ale určitě nepustíme.