Změny v kádru potvrdil generální manažer HC Olomouc Erik Fürst.

„Za hráče, kteří skončili, přicházejí noví. Věříme, že příchody budou stejné jako odchody,“ uvedl.

Nejzkušenější z posil je vítkovický odchovanec Lukáš Kucsera, který v Olomouci působil mezi lety 2011 a 2013.

Po svém tehdejším přesunu z Hané zpět do Ostravy zamířil před minulou sezonou do brněnské Komety, kde si v uplynulém ročníku extraligy připsal 14 kanadských bodů (7 gólů a 7 asistencí).

„Lukáš je adekvátní náhrada za Pavla Musila. Typologicky je to ale úplně jiný hráč,“ upozornil manažer Fürst.

Spolu s osmadvacetiletým útočníkem přichází do týmu Kohoutů další dva rodáci ze severní Moravy – Tomáš Gřeš a Jan Bambula.

Zatímco devatenáctiletý havířovský odchovanec Bambula, jeden z nejlepších juniorů v Chance lize, za Moru v minulé sezoně naskočil do pěti zápasů, o pět let zkušenější útočník Gřeš, kterému se v minulém ročníku dařilo v prvoligové Porubě (37 kanadských bodů z 53 zápasů), se může těšit na svoji extraligovou premiéru.

Talent zubrů zvolil Olomouc

Před velkou extraligovou výzvou bude stát rovněž dvacetiletý odchovanec Přerova Jakub Navrátil, který v minulé sezoně naskočil do jednoho utkání v nejvyšší soutěži v barvách Zlína. Zářil ale především v Chance lize v dresu Zubrů, za které si připsal 46 kanadských bodů (16 gólů a 30 asistencí).

Právě Navrátil byl jedním z tahounů mužstva, které patřilo mezi největší překvapení první ligy.

„Kuba si extraligu určitě zaslouží. Podává skvělé výkony, přišel jeho čas a měl by se posunout výš. Vybíral si z několika variant a zvolil Olomouc. Přejeme mu úspěch, pro náš klub je to další dobrá vizitka,“ uvedl sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák s tím, že se pro prvoligové Zubry bude snažit zajistit střídavé starty talentovaného odchovance.

Musil míří do Plzně

Největší ztrátou pro tým Mory je odchod sedmadvacetiletého forvarda Pavla Musila. Ten po svém příchodu na Hanou odehrál v olomouckém dresu 37 utkání s bilancí 26 kanadských bodů a stal se jednou z hlavních opor týmu.

„Pavla jsme neudrželi, což musím přiznat, že mě hrozně moc mrzí. Typologicky je to momentálně nenahraditelný hráč,“ uvedl manažer Fürst na adresu hráče, který vytvořil s dvojicí Lukášů Nahodilem a Klimkem vysoce produktivní formaci.

Po sedmi letech v Olomouci mění dres obránce Jan Jaroměřský. Klubovým barvám však zůstává věrný, jelikož se stěhuje do Třince.

„Není to nenahraditelná ztráta. Věřím, že ho naši mladíci v krátké době dorostou,“ očekává Erik Fürst.

O tom, že trenérské duo Tomajko – Moták bude mít omlazený kádr, svědčí i fakt, že se olomoucký klub rozloučil s osmatřicetiletým matadorem Františkem Skladaným a dalším zkušeným útočníkem Markem Lašem, kterému minulá sezona nevyšla dle představ.

Navíc ještě není oficiálně uzavřena otázka ohledně dalšího angažmá Zbyňka Irgla.

Poslední novinkou je změna v realizačním týmu na pozici trenéra brankářů, kterým se stal Martin Falter. Dosavadní kouč gólmanů Jan Littner se přesouvá k mládeži.

Změny v kádru HC Olomouc

Příchody:

Lukáš Kucsera (Kometa Brno), Jakub Navrátil (HC Zubr Přerov), Jan Bambula (AZ Residomo Havířov), Tomáš Gřeš (HC RT TORAX Poruba 2011)

Odchody:

Pavel Musil (HC Škoda Plzeň), Jan Jaroměřský (HC Oceláři Třinec), František Skladaný, Marek Laš