Sám těmto počtům ani příliš nevěřil. „Myslel jsem, že jsem měl jenom dvě asistence. Tři jsou fakt paráda," smál se kmenový hráč Třince, který se v soubojích s vítkovickým rivalem dokáže namotivovat. „Rosťa Marosz si ze mě dělal srandu, že Vítkovice mi sedí, že proti nim boduji. Tak se to podařilo i dneska," radoval se Erik Hrňa.

Jak se zrodila taková kanonáda?

Začali jsme hodně střílet a tím, že jsme měli hodně střeleckých pokusů a dost šťastně odražených puků před prázdnou bránu, nám to tam napadalo. Takové zápasy ale nebudou pořád.

Nebyl jste překvapený, že to pak šlo jakoby samo?

Vítkovice měly dost nepodařené utkání. Nevím, co měly za zádrhel, ale moc jim to nešlo a nechávaly nám hodně prostoru. My jsme to naštěstí využili.

Vy jste vstřelil dvě branky. Jaké to byly trefy?

U toho prvního gólu mě tam našel Kuba Matai, který mi nahrál do prázdné brány a já jsem se jenom modlil, abych nezlomil hokejku a trefil to. U druhého mě našel krásně před bránou a stačilo to tam jenom zasunout bekhendem.

Celkem jste si připsal pět bodů za dva góly a tři asistence. Co říkáte na tak vydařený zápas?

Fakt jsem měl tři? Já jsem myslel, že dvě (smál se). Jo, dobrý, paráda. Takových zápasů jsem ještě moc neměl. Naposledy možná v juniorce. Mezi chlapama určitě ne.

Pro vás, jako kmenového hráče Třince, byl zápas proti Vítkovicím o něco víc speciální?

Bylo to takové derby, ale hlavně tam bylo i hodně známých kluků. Rosťa Marosz si ze mě dělal srandu, že Vítkovice mi sedí, že proti nim boduji. Tak se to podařilo i dneska (usmívá se). Ale doufám, že to tak půjde i dál.

Útočili jste skoro až do poslední minuty. Chtěli jste pokořit desítku?

My jsme si říkali, že už klidně nemusíme dát gól, ale hlavně, ať žádný nedostaneme. Chtěli jsme neinkasovat i vzhledem k dalšímu zápasu a já doufám, že se nám bude dařit stejně.

Diváci už v polovině zápasu skandovali, že chtějí vidět deset branek ve vítkovické síti.

To nevím, jestli jsem někdy zažil, aby se to skandovalo takhle brzo, ale hlavní nebyla desítka, nejdůležitější byla výhra.

V neděli jedete na led prvního Litvínova. Nadešla už ta chvíle, kdy vybojujete první venkovní body?

Budeme se o to snažit, ale tam nás čeká velice těžké utkání. Každý bodík, který odtamtud budeme moci odvézt, by pro nás byl super. Doufám, že se nám podaří uhrát aspoň něco.