Na Štěpána Kohouti doma zdolali Karlovy Vary 4:2. Vítěznou trefu si připsal Vilém Burian, který však upřímně přiznal, že by si dovedl představit i lepší sváteční program: „Určitě bych uvítal třeba tři dny volna mezi svátky a pak by se mohlo hrát dál.“

„Hrajeme pro lidi. Pro ně je to fajn, když mohou přijít po kaprovi se salátem na kvalitní hokej. Pro nás to samozřejmě až takový luxus není, ale majitelé klubů mají tržby ze vstupného, takže se na tom asi nic měnit nebude,“ přidal svůj pohled trenér olomouckého týmu Zdeněk Moták.

Nabitý extraligový program hokejistům Mory umožnil pouze jeden den vypadnout z tréninkového a zápasového kolotoče. Nebyl tak ani čas hřešit po stránce jídla.

„Čtyřiadvacátého si každý dopřeje řízek, salát nebo kapra. Pak se zase najede na normální stravu. Před zápasem se nikdo nebude přejídat, aby mu bylo těžko,“ řekl Burian.

Na vydatné nasávání vánoční atmosféry mohou hokejisté každopádně zapomenout.

„Horší je to pro kluky s rodinami, zůstanou den doma a pak se jde zase trénovat,“ poznamenal Burian, který se stal hrdinou čtvrtečního podvečera. „Když už musíme hrát na svátky, tak jsem si dal aspoň dárek v podobně gólu,“ usmál se.

V podobném duchu hovořil i Lukáš Nahodil.

„Chtěli jsme si užít Vánoce doma, ale to nejde, hraje se celá extraliga,“ prohlásil olomoucký útočník.

Mora se dva dny po výhře nad Západočechy znovu představí v honbě ze extraligovými body. Už v sobotu od 17 hodin přivítá Pardubice.

„Hrát doma je příjemnější, než jet třeba do Litvínova,“ pochvaloval si Nahodil příjemnější vánoční los.

V pondělí se však již Kohouti cestování nevyhnou. V posledním zápase kalendářního roku se představí v Kladně.