„Byl to podařený zápas. Jsme strašně rádi, že jsme v Třinci uspěli a získali dva body,“ pochvaloval si olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Mora začala aktivně. Ale na druhé straně Dravecký přihrávkou zpoza branky našel Rotha, který prostřelil Konráda. Poté však Jakub Galvas do brejku vyslal Eberleho a bylo vyrovnáno.

Nerozhodný stav však trval jen několik sekund. Po vyhraném buly na modré napřáhl Roth a vrátil Ocelářům vedení. Od třetího gólu z hole Irgla Hanáky zachránilo břevno. „Do první třetiny jsme vstoupili ustrašeně,“ přiznal Zdeněk Moták.

Na začátku druhé třetiny se vyplatil důraz Sundhera, který se vrátil do sestavy místo Buce. Kanadský útočník se opřel do Linharta, ten spadl do vlastní branky a s ním i puk. Bylo vyrovnáno. Favorit znervózněl a nic na tom nezměnily ani tři přesilovky. „Ubráněná oslabení byla rozhodující pro vývoj zápasu,“ řekl Zdeněk Moták.

Na začátku třetí třetiny trefil Musil tyč. Domácí pokračovali v tlaku a Strapáč navíc vyfasoval trest na pět minut a do konce. Jenže Oceláři přesilovku hráli hodně mizerně. A z ničeho nic se sám před třineckou brankou zjevil Laš a poslal Hanáky do vedení.

Ve stejné přesilovce však ještě dokázal vyrovnat Růžička. V závěru měli domácí velký tlak, skóre se však neměnilo, a tak se prodlužovalo. 

V nastaveném čase Mora přečkala oslabení, a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich uspěli Sundher, Burian a Ostřížek a bonusový bod připadl hostům.

„V nájezdech jsme měli výborný střelecký den. Pro chlapce je to povzbuzující do dalších utkání,“ dodal Zdeněk Moták.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:4 sn (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Roth (Dravecký, Svačina), 13. Roth (Linhart, Cienciala), 48. Martin Růžička (Marcinko, Roth) – 12. Eberle (J. Galvas, Laš), 24. Sundher (L. Galvas, J. Galvas), 47. Laš (Vyrůbalík, J. Knotek), rozh. náj. Sundher. Rozhodčí: Kika, Kalina – Tošenovjan, Rampír. Vyloučení: 5:7, navíc Strapáč (Olomouc) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. 
Diváci: 4 279.

Třinec: Hrubec – Krajíček, Adámek, Linhart, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Irgl – Svačina, Marosz, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina. 

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Sundher, J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Ostřížek, Mráz, Strapáč. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.