„S nulou na kontě vstřelených branek nemůžete chtít vlastně nic,“ začal své hodnocení zápasu trenér Mory Zdeněk Moták. „Je to z naší strany takové syrové. Potřebujeme mít větší lehkost, kotouče si dávat lépe, byla tam opravdu spousta nepřesností,“ dodal.

DVĚ NEPROMĚNĚNÉ PŘESILOVKY PĚT NA TŘI

I když Mora nakonec nenašla cestu, jak dostat puk za záda brankáře Mladé Boleslavi Jana Růžičku, nedá se říct, že by šance neměla. Velkou příležitost měl v páté minutě Tomeček, který prchl z trestné lavice do úniku, jenže úspěšný nebyl.

Zásadní chyba byla, že Hanáci pohrdali přesilovkami. K dispozici měli dokonce dvě dvojnásobné a ne úplně krátké, ta na konci prvního dějství trvala dokonce 76 vteřin.

„Chybí nám finální přihrávka a důrazné zakončení, to je hlavní důvod, proč jsme je nevyužili a zaslouženě prohráli,“ řekl nespokojeně Moták.

Mora má ve využití přesilovek jen 8,62% úspěšnost, horší jsou jen Pardubice a Vítkovice.

„V prvé řadě musíme být silnější v osobních soubojích. Soupeř nás přetlačí, vyhodí nám to a znovu se trápíme se založením. Ta síla nám pak chybí právě v té finální přihrávce a důrazném zakončení,“ hledal Moták důvody dlouhodobě matných početných výhod.

BOLESLAV ROZHODLA VE DRUHÉ TŘETINĚ

Mladá Boleslav, která v úterý dala Karlovým Varům 11 gólů, sice takový uragán na Hané nepředvedla, dala však tři góly, a to stačilo na zisk všech tří bodů.

Zkraje druhé části domácí obrana marně stíhala Zohornu, jenž se dostal až před branku a zavěsil za Konráda. O pět minut později pálil tvrdě a přesně Fin Jääskeläinen.

Pak se ale Olomoučtí na několik minut nadechli.

„Po druhém gólu jsme se trochu uspokojili, Olomouc začala být lepší. Brankář nás ale v důležitých chvílích podržel, nějakých deset minut, kdy nás soupeř tlačil, jsme přežili,“ chválil Jana Růžičku, který čapl všech 24 střel Mory, jeden z trenérů Mladé Boleslavi Pavel Patera.

Štvalo ho jen to, že se jeho hráči nechali často vylučovat. Zvlášť na konci druhého dějství za to mohli hosté pykat, ale ani druhou přesilovku pět na tři Mora nedala, i když k tomu měla v závěrečných vteřinách druhé části blízko.

„Vyloučení bylo hodně, ale oslabení jsme zvládli dobře,“ těšilo Pateru.

Zatímco Bruslaři jsou v klidu na sedmém místě, Hanáci po třízápasové sérii proher klesli na 13. příčku.

„Když dáme alespoň nějakou branku, tak se to mužstvo bude zvedat. Takhle se i gólmanovi chytá hůř, protože ví, že si nemůže dovolit pustit žádný gól,“ uvedl Moták.

Další pokus na zlepšení má Olomouc hned v neděli, kdy zajíždí na led posledních Českých Budějovic.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. R. Zohorna (Šťastný), 26. Jääskeläinen (Ševc, Šťastný), 35. Pláněk (Šťastný, Lunter). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:7, navíc Kolouch (Olomouc) 10 minut. Využití: 0:1. Bez diváků.

Olomouc: Konrád – Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek – Burian, J. Knotek, Bambula – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Kusko, Valský – V. Tomeček, Kolouch, Gřeš – Mácha. Trenéři: Moták a Tomajko.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc, Šidlík, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Klikorka – R. Zohorna, Lunter, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, Cienciala. Trenéři: Rulík a Patera.