Před plecharénou se sešla zhruba tisícovka příznivců, která tak vzdala hold hráčům týmu, jenž prohrál čtvrtfinálovou sérii play-off proti Plzni v poměru 3:4 na zápasy.

„Je to obdivuhodné, nečekal jsem, že tolik lidí přijde. Vypadli jsme ve čtvrtfinále a od fanoušků je hezké, že umí ocenit náš výkon – že nebyl tak špatný a že jsme Plzeň trápili. Je to od lidí pěkné ocenění,“ přiznal Jan Knotek.

„Je to od fanoušků takové upřímné. Je vidět, že to v jejich očích zanechalo pocit, že jsme tomu dali všechno.“

JERGLOVO LOUČENÍ

Příznivci Mory sbírali podpisy i společné fotografie. Prohodili pár slov s hvězdami Zbyňkem Irglem, Branislavem Konrádem, ale i s Alešem Jerglem, který v příští sezoně už olomoucký dres oblékat nebude. Klub oficiálně potvrdil, že se s šikovným útočníkem nedohodl na nové smlouvě.

Do plecharény, kterou se v posledních týdnech pohltilo hokejové šílenství, bude jezdit už jako host – podle zákulisních zpráv coby forvard týmu z Hradce Králové.

Jergův dosavadní parťák z první formace si přístup fanoušků v závěru sezony nemohl vynachválit.

„V každém domácím utkání bylo vidět, že Olomouc žije hokejem a play-off,“ ohlížel se Jan Knotek.

A z jeho hlasu byla slyšet trocha nostalgie. Elitní centr pochopitelně chtěl touto dobou místo rozdávání posezonních podpisů bojovat v semifinále.

„Mlátí se to v nás. Je to od fanoušků hezké, ale my jsme defacto skončili tam, kde jsme už jsme skončili dvakrát. Samozřejmě ta letošní série byla mnohem vyrovnanější a mohlo to dopadnout i opačně. Pocity se v nás mísí, ale díky fanouškům na tu prohru rychle zapomeneme,“ děkoval Knotek za podporu.

Ta byla markantní i v sobotním zápase, fanoušci Mory neváhaly cestovat stovky kilometrů.

„Podpora ze strany fanoušků byla hlavně v play-off obrovská. A to nejen doma, na sedmém zápase v Plzni byla spousta lidí z Olomouce. Když jsem se šel před zápasem projít, tak jsem opravdu koukal, kolik jich tam je,“ pokyvoval hlavou trenér Jan Tomajko.

„Na sedmém zápase v Plzni bylo fanoušků asi nejvíc. Věřili nám, chtěli být u toho, jak porazíme Plzeň. To se bohužel nepovedlo, ale jejich podpora byla znát,“ doplnil Knotek.

NOČNÍ PŘEKVAPENÍ

Mora v Plzni nezvládla začátek zápasu, přesto se se sezonou loučila velmi těsnou porážkou 2:3.

Odměna od fanoušků za bojovnost čekala na hráče už po nočním příjezdu ze západu Čech.

„Bylo půl druhé v noci a tady před stadionem bylo zhruba padesát lidí. Měli světlice, transparenty s nápisy "Pro nás jste mistři". Vůbec jsem to nečekal, měl jsem z toho až husí kůži,“ vzpomínal Knotek na noční překvapení před plecharénu.

O olomouckém zimním stadionu kolují mezi fanoušky ze všech koutů republiky legendy – ať už v pozitivním, či negativním smyslu.

„Se stadionem má všechno své pro a proti. V zimním období je tady velká zima, ale na druhou stranu, když to lidi tady rozeřvou, tak je to krásné a běhá mráz po zádech,“ pousmál se Jan Tomajko.

„Jsme spokojeni s tím, že jsme naší hrou a tím, co jsme dokázali, přivedli fanoušky sem na stadion.“

Trenér a jednatel HC Olomouc má pro novou sezonu jasné přání: „Doufáme, že jich v příští sezoně bude chodit ještě víc.“