Šternberští hokejisté opět doplatili na tradiční bolest. „Hráli jsme bago v útočné třetině. Znovu jsme se nevyvarovali hrubých chyb a inkasovali jsme dokonce i při vlastní přesilovce,“ posteskl si šternberský manažer Jan Trunda.

Oba týmy se několikrát vystřídaly ve vedení, nikdo ale nezískal víc než jednogólový náskok. Hosté vedli 4:3, ale Hanákům se v 57. minutě zásluhou Zimy podařilo vyrovnat. Prodloužení už gól nepřineslo, a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. „A to už je loterie, ve které jsme neuspěli,“ přiznal Trunda.

Břeclavští hokejisté mají sice v posledních kolech formu, ale Šternberk mohl brát tři body. „Hrálo se jen na jednu branku. Takové chyby se ale snad stávají jen nám,“ divil se Trunda.

Do konce základní části přitom už zbývají jen dvě kola a Šternberk bojuje o horní polovinu tabulky. „O to víc ztráta bodů mrzí. Chtěli bychom začínat doma,“ přásl si Trunda.

Uničovští hokejisté na ledě posledního týmu již v desáté minutě vedli 2:0 a zdálo se být rozhodnuto. Velké Meziříčí však třemi góly skóre otočilo. „Udělali jsme spoustu chyb. Hráči už si mysleli, že vyhrajeme 10:0 a soupeře podcenili,“ řekl uničovský trenér Tomáš Sršeň.

V závěrečné dvacetiminutovce se však skóre znovu otočilo na stranu hostů, kteří si připsali tři body za výhru 6:3. „Naštěstí jsme ve třetí třetině měli zápas znovu pod kontrolou,“ oddech si Sršeň.

Uničovští hokejisté měli na ledě posledního týmu druhé ligy o motivaci postaráno. Předchozí vzájemný duel na Hané totiž překvapivě vyhrál outsider. „Jeli jsme si pro tři body a to se nám povedlo,“ dodal Sršeň.