Přerovským hokejistům po základní části patřila třetí příčka. Po vynikajícím vstupu do soutěže Hanáci sice mírně polevili, ale v závěru už se vrátili ke své hře. „Třetí místo je úspěch, protože mužstvu málokdo věřil,“ řekl přerovský trenér Radoslav Svoboda.

Základní část je ale minulostí. Teď začíná play-off, které se ve druhé lize hraje na tři vítězné zápasy. Přerovský kouč nemá jasno, kdo čtvrtfinále v brance začne jako jednička. Při zranění Láníčka se totiž skvěle rozchytal Krejčí.

„Musím říct, že mám teď velké dilema, jestli bude chytat Láníček nebo Krejčí, protože oba dva chytají dobře,“ přiznal Svoboda.

Hanáci ve čtvrtfinále narazí na Valašské Meziříčí, se kterým mají poměrně vyrovnanou bilanci. Přerovští hokejisté svého soupeře jednou porazili a dvakrát prohráli, přičemž jednou v prodloužení.

Bobři si čtvrtfinálového soupeře pochvalují. „Z možných variant je Přerov pro nás asi nejpřijatelnější. Nicméně to bude velmi těžké. Začínáme dvakrát venku, navíc se potýkáme s marodkou hlavně v obraně. Uvidíme, kolik hráčů se nám stihne vrátit a v jaké sestavě budeme moci nastoupit,“ řekl trenér Roman Sedlák.

Oproti tomu v sérii mezi Novým Jičínem a Šternberkem je favorit jasně daný. Nový Jičín v této sezoně Hanáky vždy porazil. Vzájemné zápasy se vyznačovaly hodně divokým skóre (6:5, 9:5, 6:4 a 8:0).

„Myslím si, že se bude hrát více z obrany. Určitě nebude padat tolik branek jako v základní části,“ řekl pro novojičínský klubový server šternberský trenér Lubomír Fischer.

Šternberští hokejisté ale do série nevstupují s poraženeckou náladou. „Je to velmi kvalitní soupeř, ale play-off je o něčem jiném. Pokud budeme hrát tak jak na konci základní části, mohli bychom Nový Jičín potrápit,“ věří šternberský manažer Jan Trunda. „Každopádně bychom chtěli jednou uspět,“ dodal Fischer.

Outsider má navíc psychickou výhodu. „Od nás se v této sérii nic nečeká, můžeme jen překvapit. Chceme v sérii odehrát co nejvíc zápasů,“ přeje si Trunda. Šternberk navíc do čtvrtfinále už nasadí klíčového beka Tomáše Vlčka. „Měl chřipku, ale už trénuje. Marodka se nám vyprázdnila,“ dodal Trunda.

Trenér Nového Jičína David Handl pro klubový server řekl, že Šternberk nechtějí podcenit. „Víme, že Šternberk v minulosti v play-off byl vždy schopen favority potrápit. Mají zkušený tým, ve kterém jsou starší hráči, takže soupeř pro nás bude velmi těžký,“ dodal Handl.

Program play-off druhé ligy Východ:

Čtvrtfinále: 1. zápasy: sobota: 17.00: Hodonín - Opava, Nový Jičín - Šternberk, Přerov - Valašské Meziříčí, Blansko - Technika Brno. 2. zápasy: neděle: 17.00: Hodonín - Opava, Nový Jičín -Šternberk, Přerov - Val. Meziříčí, Blansko - Technika Brno.