Šternberský tým měl přitom v předchozích sezonách slabší začátky sezon. Teď ale tým body sbírá pravidelně od úvodního kola.

„Docela jsme omladili zadní řady. Kluci k začátku sezony přistoupili velmi dobře a herně se jim daří,“ hodnotil šternberský manažer Jan Trunda.

Družstvo proslulé divokými přestřelkami také letos dosahuje výsledků bohatých na góly. Mezi ně patří prohra v Orlové 4:7 na Technice 4:9 nebo doma s Opavou 0:7. V posledních zápasech ale už tým zpevnil obranu.

„Je pravda, že gólů dostáváme podstatně míň,“ přiznal Trunda.

Šternberští hokejisté si v dosavadních patnácti kolech připsali cenné skalpy silných týmů jako Hodonín (5:2) nebo Šumperk (3:2). Na druhou stranu mohou mrzet ztráty se soupeři ze středu tabulky.

„Soutěž je ale hodně vyrovnaná a každý může porazit každého,“ tvrdí Trunda.

Uničovští hokejisté v sezoně střídají sérii výher se šňůrou porážek. Hanáci v prvních šesti kolech v normální hrací době neprohráli, v dalších třech zápasech ale nedosáhli ani na bod.

„Je to dané tím, že máme v kádru hodně mladých kluků. V některých zápasech chybí zkušenosti,“ zmínil majitel klubu Tomáš Sršeň.

Vedení je ale s dosavadním průběhem sezony spokojeno. „V tabulce jsme tam, kde jsme chtěli být,“ pochvaluje si Sršeň.

Uničovským hokejistům se navíc výrazně vyplácejí dvě ruské posily útočník Tolkačev a obránce Denisov.

„Útočník hraje nad očekávání. Taky Denisov je oporou. Oba na sto procent splňují naše očekávání,“ pochvaloval si Sršeň.

Druhá polovina základní části začne o tomto víkendu. Po 30. kola bude následovat nadstavbová část, v níž na sebe narazí týmy umístěné na lichých místech na soupeře ze sudých příček.

Play-off se týká družstev do třináctého místa a o záchranu hrají poslední tři.