Tým se však bude muset obejít bez útočníka Dobrého a obránce Šimka, které přetáhl druholigový navrátilec z Uničova. Chybět bude i zkušený obránce Daniel Faltýnek, jenž ve Šternberku dohrával uplynulou sezonu po vyhazovu z prvoligové Olomouce. „Ale s tím jsme předem počítali. Dohrával tady jen sezonu. Je to hráč Přerova,“ řekl šternberský manažer Jan Trunda.

Stejný osud vloni potkal i Hradeckého, jenž ale ve Šternberku zůstává. „S hráčem i šéfem Znojma Vlasákem jsme se domluvili, že v příští sezoně bude hrát za nás,“ upřesnil Trunda. Další posilu do útoku představuje návrat Davida Trundy ze Švédska.

Tím by výčet změn ale ještě končit neměl. „Ještě něco chystáme, ale zatím je předčasné o tom mluvit,“ dodal Trunda. Šternberští hokejisté jako tradičně v rámci letní přípravy startovali v extralize in–line hokeje. Po nepříliš vydařené základní části nepostoupili do play-off. Po odstoupení Písku byli ale Hanáci do vyřazovací části dodatečně dosazeni. Vítězi skupiny Západ Berounu podlehli 2:7 a 2:6. „Byly to ale dobré zápasy. Výsledky v základní části ovlivnilo, jak jsme se na jednotlivé zápasy sešli. Chlapci totiž pracují a v některých termínech jsme měli problémy,“ poznamenal šternberský manažer.

Extraliga in–line hokeje však slouží především jako letní příprava týmu. „V této souvislosti svůj cíl určitě splnila. Do budoucna bych byl rád, kdyby se do týmu zapojilo více hráčů, hlavně z mládeže,“ přál si Trunda. Šternberští hokejisté zahájí přípravu na ledě 6. srpna. „Pokud se podaří sehnat peníze, měli bychom jet na devítidenní soustředění do Švédska. Tady bychom odehráli čtyři až pět kvalitních zápasů,“ naznačil Trunda.

Co je nového v uničovském týmu najdete ZDE