Odhadovat, kdo je baráži favoritem, se dá hodně obtížně. Zatímco Uničov ve druhé lize většinou prohrával, Šternberk v krajském přeboru většinou vítězil. Na druhou stranu uničovští hokejisté narazili na kvalitnější týmy. „Uničov hrál o soutěž výš kvalitnější zápasy,“ vyzdvihuje šternbeský manažer Jan Trunda.

Zkušený uničovský obránce Petr Pavlas, který se po zranění vrací na led, očekává těžkou sérii. „Máme mladý tým a zkušenosti jsou na straně Šternberka. Věřím, že zůstaneme ve druhé lize. Bojovností a rychlostí soupeře předčíme,“ je přesvědčen Pavlas.

Další šternberskou výhodou je fakt, že tým do baráže nastupuje po úspěšné kvalifikaci, zatímco Uničov měsíc nehrál. „Soupeř je v zápřahu. My jsme jen trénovali,“ posteskl si Pavlas.

Zdá se navíc, že HC TJ Šternberk má zkušenější hráčký kádr než HC Uničov. „Na to neumím odpovědět. Je to hlavně o kvalitě hráčů,“ uvedl Trunda.

Hanácké derby zcela jistě přitáhne velkou pozornost fanoušků. „Konečně si zahrajeme před velkou návštěvou. V sezoně moc lidí v Uničově na hokej nechodilo. Doufám, že nám fanoušci pomůžou,“ těší se Pavlas.

Diametrálně odlišně derby vnímá šternberská strana. „Já jsem tyhle zápasy neměl nikdy rád. Přistupujume k tomu jako ke každému jinému utkání,“ dodal Trunda.

Druholigová baráž začíná úvodním zápasem dnes na uničovském stadionu.

Program baráže: 9. března: HC Uničov – HC TJ Šternberk, 12. března: HC TJ Šternberk – HC Uničov, 16. března: HC Uničov – HC TJ Šternberk (případný třetí zápas).