Šternberští hokejisté jsou nyní na sedmém místě, což by pro úvodní kolo znamenalo, že soupeřem Hanáků bude Hodonín nebo Nový Jičín. Tedy dva největší favorité soutěže. „Čím výš vtabulce budeme, tím přijatelnějšího soupeře dostaneme,“ uvědomuje si šternberský manažer Jan Trunda.

Tým na závěr základní části zajíždí na led deváté Orlové, která již přišla ošanci na postu do play-off. Ikdyž hosté budou naplno bodovat, nemusí se vtabulce vůbec posunout. „Týmy před námi mají lehké soupeře,“ upozornil Trunda.

Uničovští hokejisté se zachránili a vposledních kolech dávají příležitost ijuniorům. „Podobně pojmeme iposlední zápas,“ slibuje trenér Josef Sršeň před utkáním na ledě Techniky,

Přerov má jistotu třetího místa, a tak jen vyčkává, kdo se umístí šestý. Základní část Hanáci zakončí na stadionu sestupující Karviné. „Některé hráče necháme doma a postavíme juniory. Potřebujeme mít hlavně kádr vpořádku na play-off,“ řekl přerovský kouč Radoslav Svoboda.

 

34.kolo druhé hokejové ligy Východ:

středa: 18.00: Nový Jičín– Hodonín, Technika Brno– Uničov, Karviná– Přerov, Orlová– Šternberk, Kroměříž– Blansko, Valašské Meziříčí–Opava.