Derby Přerova s Uničovem se přitom zpočátku vyvíjelo ve prospěch Zubrů. Ti první utkání na ledě soupeře vyhráli 3:0 a v domácí odvetě do poloviny vedli 2:0. Uničovským hokejistům nakonec trvalo 88 minut, než překonali přerovského gólmana Sedláře.

„Na hráčích už trochu ležela deka, že nemohli dát gól. Neustále jsme je ale přesvědčovali, aby se tlačili před brankoviště a úspěch přijde,“ řekl uničovský kouč Tomáš Sršeň.

A vyplatilo se. Uničov druhé utkání otočil a vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech. V domácím prostředí pak postup potvrdil vítězstvím 4:2 dvěma góly v samotném závěru.

„Rozhodla větší vůle našich hráčů. Kluky musím pochválit za bojovnost. Výborně také zachytal Tihlář,“ vyzdvihl Sršeň.

Pro postup bylo důležité i to, že na hráče nedolehl nepříznivý vývoj série.

„První zápas vyšel přerovskému brankáři Sedlářovi. V základní části jsme ale Přerov dokázali třikrát porazit. Důležité bylo, že jsme zůstali u své hry,“ uvedl Sršeň.

Šternberk inkasovaný gól v přesilovce

Třetí zápas rozhodoval i v sérii mezi brněnskou Technikou a Šternberkem. Zajímavostí tohoto duelu bylo, že vždy uspěl hostující tým.

„V dnešním hokeji jsou ale domácí zápasy, při kterých se musí tvořit, daleko těžší než venkovní,“ zmínil šternberský manažer Jan Trunda.

Oba soupeře po základní části dělil v tabulce jediný bod.

„Už před play-off jsem říkal, že šance jsou padesát na padesát. Na play-off už jsme ale měli kompletní kádr, navíc jsme se vyvarovali zbytečných chyb a dobře zachytal brankář Pekař,“ uvedl Trunda.

Jedno velké šternberské zaváhání se však v sérii přece jen našlo. Ve druhém domácím utkání hráli Hanáci na začátku prodloužení přesilovku čtyři na tři, ve které ale po pěti sekundách inkasovali. Dalo by se čekat, že tento moment by mohl zlomit celou sérii.

„Play-off je úplně jiná soutěž. Nerozlišuje se výhra 1:0 nebo 10:0. To jedno. Domácí porážka měla na mužstvo minimální dopad,“ dodal Trunda.